اولویت وزارت راه و شهرسازی با بازگشایی کلیه راه‌های اصلی و فرعی مناطق سیل زده است

اولویت وزارت راه و شهرسازی با بازگشایی کلیه راه‌های اصلی و فرعی مناطق سیل زده است


اولویت وزارت راه و شهرسازی با بازگشایی کلیه راه‌های اصلی و فرعی مناطق سیل زده است

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح روز ۵شنبه ۲۶ دیماه با حضور در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، میزان خسارات مالی اولیه سیل در این استان را ۷۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی با اشاره به این که در سیل اخیر، حضور و اقدام به موقع همه دستگاه ها باعث شد تا امداد رسانی به موقع صورت گیرد، گفت: بر اساس برآوردهای اولیه میزان خسارت وارد شده به راه ها،پل ها، آب رو ها و ابنیه فنی راه های این استان بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت راه های استان سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۸۰۰ راه روستایی دچار آسیب یا انسداد شده بود که با همت راهداران و با بسیج امکانات و استفاده از ۳۷۵ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین بازگشایی راه ها صورت گرفت.

او افزود: با این وجود اکنون حدود ۳۰ مسیر روستایی به طور کامل بازگشایی نشده است و همکاران ما در تلاش برای باز کردن باقیمانده راه های مسدود هستند. روستاهای باقی مانده عموما در مسیر رودخانه ها هستند و تا زمانی که آب به طور کامل فرو کش نکند نمی توان کار بازگشایی را انجام داد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اولویت ما این است که راه های اصلی مسدود نباشد. اکنون راه های اصلی تماما باز و بسیاری از راه های فرعی نیز ترمیم شده اند.

اسلامی با بیان این که اولویت دیگر وزارت راه و شهرسازی برگرداندن شرایط به وضیعت عادی است، تصریح کرد: رسیدگی به وضعیت مسکن و خانه های آسیب دیده نیز در برنامه های وزارت راه قرار دارد. اکنون بنیاد مسکن در استان مستقر شده و در حال شناسایی، ارزیابی و انجام اقدام های اجرایی هستند تا هم اقلام مورد نیاز مردم در اختیارشان گذاشته شود و هم کار بازسازی خانه ها آغاز شود.

او افزود: باید بتوانیم اعتباراتی را برای بازسازی مناطق سیل زده مصوب کنیم و بعد از ان کار بازسازی را شروع خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در گام سوم به دنبال بازسازی هستیم که همه این سه مورد به شکل متوازن در حال انجام است.

لازم به یادآوری است در سیل اخیر  جنوب استان کرمان، شرق استان هرمزگان و جنوب استان سیستان و بلوچستان از ایرانشهر تا چابهار درگیر سیل هستند.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات