شروع عقد قرارداد آبیاری برای سال زراعی جدید در شبکه آبیاری و...

مدیر منابع آب مغان گفت: با ابلاغ تعرفه آب بهای سال زراعی جدید در شبکه آبیاری و زهکشی مغان، عقد قرارداد آبیاری با زارعین شروع گردید.

مهندس اصغر احمدنژاد افزود: در این راستا برنامه ریزی لازم جهت تامین آب و ذخیره سازی آن در سدهای بالادست سد ارس  با ظرفیت ۱۲۵۰میلیون مترمکعب و سد خداآفرین با ظرفیت ۱۶۰۰میلیون مترمکعب با میزان آب تحویلی به شبکه سالانه بطور متوسط ۱۰۵۰ میلیون مترمکعب انجام خواهدشد.

وی تصریح کرد: به همین منظور عملیات نگهداری شامل لایروبی کانال اصلی و کانالهای درجه دو شبکه و اصلاح و بازسازی نقاط تخریب شده مقطع کانال و جوشکاری و اصلاح و بازسازی دریچه ها و پاکسازی برم کانالها جهت انتقال و توزیع  بهینه آب انجام گرفت.

مدیر منابع آب مغان  اظهار داشت: اعتبار هزینه شده برای این اقدام را بالغ بر 6 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: انشالله تا شروع فصل بهره برداری پیش رو، ‌اقدامات ضروری انجام و کارهایی که موانع بهره برداری هستند برطرف خواهند شد.

مهندس احمدنژاد عنوان کرد: شبکه مغان با سطح اراضی ناخالص ۹۰ هزار هکتار با مشترکین بخش خصوصی به تعداد 7 هزار و 950 مشترک و همچنین مشترکین بزرگ شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و شرکت پارس و ناحیه مقاومت سپاه و تعاونیهای پمپاژ هشت و امور عشایری در قالب کشت های پائیزه و بهاره کشت دوم عموما" با کشت غالب گندم،کلزا، سویا، ذرت دانه ای و علوفه ای، چغندر قند، پنبه، سیر، بادام، گوجه فرنگی، انواع جالیز و باغات و..... مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی در پایان ضمن درخواست از کشاورزان زحمتکش جهت برنامه ریزها و امکان ارائه خدمات مطلوب بیان داشت: با توجه به اینکه نوبت بندی آبیاری  براساس زمان عقد قرارداد توسط عوامل توزیع انجام میگردد در اسرع وقت نسبت به عقد قرارداد آبیاری سال زراعی جدید  به امور مشترکین منطقه آبیاری خود مراجعه نمایند.

# هرهفته_الف_ب_ایران

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات