پیش بینی بارش باران، برف و کولاک در استان

پیش بینی بارش باران، برف و کولاک در استان

پیش بینی بارش باران، برف و کولاک در استان

اداره کل هواشناسی برای اغلب نقاط استان از جمله شهرستان مشهد بارش باران و برف، کولاک برف و کاهش دمای هوا از اواخر امروز شنبه را پیش بینی کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، بر اساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با بررسی نقشه‌ها و تصاویر ماهواره هواشناسی از بعد از ظهر امروز شنبه تا صبح سه شنبه با فعالیت سامانه بارشی، در غالب نقاط استان افزایش ابرناکی توام با بارش باران و برف و در نواحی سردسیر و کوهستانی بارش برف (با احتمال کولاک برف)گاهی افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می شود.
طی این مدت تشکیل مه و کاهش دید، همچنین لغزندگی جاده ها به ویژه در مناطق کوهستانی دور از انتظار نخواهد بود.ضمن این که از اواخر روز چهارشنبه استان تحت تاثیر سامانه بارشی دیگری قرار خواهد گرفت.
با توجه به کاهش دمای هوا و بارش برف و باران در نظر گرفتن تمهیدات لازم و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی، تردد نکردن و توقف درحاشیه رودخانه‌ها و مسیل ها، عدم صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی ( به ویژه عملیات کوهنوردی )، تنظیم دمای گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، دامداری‌ها توصیه می شود.
طی ۲۴ ساعت گذشته زاوه با کمینه دمای ۱۷- درجه سانتیگراد سرد‎ترین و داورزن با بیشینه دمای ۹ درجه سانتیگراد گرم ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند.
در این مدت کمینه و بیشینه دمای شهر مشهد به ترتیب ۶- و ۲ درجه سانتیگراد بوده است.
همچنین آسمان امروز شنبه شهرستان مشهد، کمی ابری به تدریج افزایش ابر گاهی افزایش سرعت وزش باد در اواخر وقت با احتمال بارش پراکنده برف و مه آلود پیش بین می شود،دمای هوای امروز مشهد درگرمترین زمان ۸درجه سانتیگراد که درسردترین زمان به ۶درجه زیر صفر کاهش خواهد یافت.

مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات