خبرهای خوبی برای کارکنان شهرداری های کشور در راه است/ تصویب آیین نامه ...

خبرهای خوبی برای کارکنان شهرداری های کشور در راه است/ تصویب آیین نامه ...
پیرو نشست با حمیدرضا خانمحمدی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اراک، از یک خبر خوب برای کارکنان شهرداری های کشور مبنی بر تصویب آیین نامه استخدامی شهرداری ها در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به منظور پاسخگویی به مطالبات کارکنان خدوم شهرداری ها با خبر شدیم.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، خانمحمدی با اعلام این خبر گفت: این لایحه که در مسیر کمیسیون اجتماعی مجلس در دست پیگیری بود، در نهایت پس از انجام اصلاحات، در ۲۴ آذر ماه سال ۹۸ به تصویب کمیسیون اجتماعی مجلس رسید و در اجرای ماده ۱۴۳ قانون آیین نامه داخلی به صورت گزارش یک شوری در ۸ ماده اصلی و تباصر مربوطه جهت ارایه به صحن علنی مجلس، در صف انتظار قرار دارد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اراک به طور خلاصه در خصوص ماده های لایحه مورد نظر گفت: ماده ۳ تا ۶ این لایحه استخدامی، خبرهای خوبی برای کارکنان شهرداری به ارمغان می آورد.

ایشان در توضیح این لایحه به صورت خلاصه گفت: در ماده ۳ این لایحه مستخدمان موقت و یا افراد دارای قرارداد مستقیم و تمام وقت با شهرداری که تا تاریخ تصویب این قانون در شهرداری و سازمان های تابعه اشتغال دارند در صورت دارا بودن ۳ سال سابقه قراردادی، شرایط احراز شغلی و پست سازمانی بلاتصدی در شهرداری به نیروی پیمانی تبدیل وضع می شوند.

رییس کمیته تحول اداری و سرمایه انسانی کمیسیون برنامه ریزی شهرداری های کلانشهرهای کشور در ادامه بیان داشت: در ماده ۴ این لایحه کارگران دائم و کارکنان دارای قرارداد موقت مشاغل کارگری شهرداری ها که تا تاریخ تصویب این قانون در شهرداری و سازمان های تابعه در مشاغل کارمندی اشتغال دارند، در صورت دارا بودن حداقل ۳ سال سابقه قراردادی مستقیم با شهرداری، شرایط احراز شغلی و پست سازمانی بلاتصدی، به پیمانی تبدیل وضع می شوند.

وی خاطر نشان کرد: ادامه خدمت و تمدید قرارداد افراد یاد شده در صورتی که حایز شرایط تطبیق به پیمانی نباشند، از هر لحاظ تابع قانون کار بوده و وزارت کشور( سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور)، ضوابط تکمیلی و طرح طبقه بندی مشاغل زیربط را تهیه می کند و پس از تایید وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی به شهرداری ابلاغ می نماید.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اراک در حصوص ماد ۵ لایحه استخدامی کارکنان شهرداری های کشور گفت: حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ها، کارگران دائم و افراد دارای قرارداد موقت مشاغل کارگری مبتنی بر فصل ۱۰ قانون خدمات کشوری ، مصوبه ۸۶/۷/۸ با اصلاحات و الحاقات بعدی و آیین نامه های اجرایی زیربط در چارچوب و دستور العمل هایی است که از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ظرف مدت ۳ ماه از تاریخ ابلاغ قانون، تهیه و پس از تایید وزارت کشور، ابلاغ می گردد.

خانمحمدی در ادامه اظهار داشت: با اجرای این قانون و ابلاغ دستور العمل های مورد نیاز لایحه قانونی مشمول قانون استخدام کشوری در خصوص کارکنان شهرداری های سراسر کشور(غیر از پایتخت) مصوبه ۵۸/۶/۲۷ شورای انقلاب فسخ می شود و عبارت شهرداری ها از تبصره ماده ۱۱۲ قانون استخدام کشوری مصوب ۴۵/۳/۳۱ با اصلاحات و الحاقات بعدی و ماده ۱۲ قانون نظارم هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوبه ۷۰/۶/۱۳ حذف می گردد.

وی با اشاره به افزایش انعطاف در حوزه اداری و استخدامی شهرداریها با تصویب این آیین نامه در صحن علنی مجلس به منظور پاسخگویی به نیازهای روز شهرداری ها ابراز امیدواری کرد که با پیگیری های نمایندگان مجلس و فراکسیون توسعه مدیریت شهری مجلس ، لایحه استخدامی شهرداری های کشور که با هدف بهبود وضعیت استخدامی، حذف قوانین قدیمی و متناسب با وضعیت موجود شهرداری تهیه و تدوین شده، با اولویت به صحن علنی مجلس ارسال و تصویب گردد.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات