برگزاری برنامه های فرهنگی و گردشگری ویژه دانش آموزان با مشارکت شهرداری منطقه ۸ تبریز

برگزاری برنامه های فرهنگی و گردشگری ویژه دانش آموزان با مشارکت شهرداری منطقه ۸ تبریز

به گزارش شهریار، در ابتدای جلسه علی مدبر شهردار منطقه ۸ با اشاره به سیاست‌گذاری‌های کلان اخیر منطقه، استفاده حداکثر از پتانسیل فرهنگی و اجتماعی شهر را تنها راه استفاده بهینه از امکانات شهر تبریز  دانست و افزود:  شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی ، بایستی حلقه واسط و پیوند دهنده مراکزی باشد که وظیفه اصلی خود را فرهنگ‌سازی و ارتقای سطح آگاهی شهروندان می‌دانند و در این امر، آموزش و پرورش و شهرداری، وظیفه مشترکی دارند که باید با تعامل و همکاری آن را به انجام برسانند.

او آمادگی منطقه ۸ را برای ایجاد تورهای تاریخی فرهنگی برای دانش‌آموزان کل شهر اعلام کرد و گفت:  مسیرهای مختلف گردشگری در سطح منطقه تعیین شده که می‌تواند مورد گردش تاریخی و علمی دانش‌آموزان و اولیای آنها قرار گیرد.

مدبر همچنین با اشاره به لزوم برگزاری مسابقات مختلف در سطح مدارس برای ارتقای سطح آموزش شهروندی دانش‌آموزان افزود:  منطقه ۸ بستری برای انجام همه فعالیت‌های فرهنگی و هنری مدارس است.

شهردار منطقه ۸ تبریز همچنین با تشریح چشم‌انداز های  فرهنگی-هنری منطقه و تاکید بر ظرفیت‌های گردشگری اماکن تاریخی شهر، خواستار برگزاری جلسه‌ای تخصصی‌تر برای تبیین نحوه مشارکت و تعامل نواحی مختلف آموزش و پرورش و شهرداری تبریز شد.

در این جلسه، حجت‌الاسلام جواد لطف‌اله‌پور مدیر ناحیه یک آموزش و پرورش تبریز نیزدر سخنانی با تشریح ظرفیت‌های فرهنگی آموزش و پرورش، انجام مشترک برنامه‌های مختلف را باعث غنی‌تر شدن این برنامه‌ها دانست و افزود:  وضعیت نیروی انسانی و پژوهشی نواحی و خصوصا ناحیه یک به شکلی است که آمادگی دارد در سطح ملی، به برگزاری همایش و تولید محتوا اقدام کند و درصورت مشارکت شهرداری، می‌توان قدم‌های بزرگی در این راه برداشت.

او همایش ملی آموزش فرهنگ آپارتمان‌نشینی را از برنامه‌هایی دانست که می‌تواند با مشارکت این دو نهاد اجتماعی برگزار گردد. جذب سرمایه‌گذاری برای ایجاد فضاهای آموزشی در سطح منطقه، فعالیت فرهنگی مدارس در فرهنگسراها و برگزاری برنامه های فرهنگی شهرداری برای دانش‌آموزان از دیگر موارد اشاره لطف‌اله‌پور مدیر ناحیه یک آموزش و پرورش تبریز بود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۵ نیز در سخنانی با تشکر از اقدامات شهرداری تبریز در چاپ کتب آموزش شهروندی، خواستار تعامل بیشتر شهرداری برای تغییر کاربری بخشی از فضای آموزشی مدارس به تجاری شد و این امر را در وضعیت اقتصادی فعلی کشور و نیز مجموعه آموزش و پرورش، راهی برای تامین مالی بهتر و بیشتر این مجموعه دانست.

او با اشاره بر لزوم راه اندازی تورهای مدنظر شهردار منطقه ۸، این گردش‌ها را باعث آشنایی بیشتر دانش آموزان که شهروندان تاثیرگذار آینده این شهر هستند، با میراث فرهنگی و تاریخی شهر تبریز دانست و افزود: فرزندان ما، صاحبان آینده این سرزمین هستند و هر چه با گذشته و داشته‌های خود آشنا باشند، همت آنها برای حفظ این فرهنگ و هویت بیشتر خواهد بود.

مقرر شد جلسه بعدی، به زودی با حضور معاونین پرورشی نواحی به شکل تخصصی برگزار شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات