رفع تصرف و تعرض  10 هزار مترمربع از اراضی ملی در استان قم

رفع تصرف و تعرض 10 هزار مترمربع از اراضی ملی در استان قم

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری، گفت: حدود 10 هزار مترمربع از اراضی ملی به ارزش 34 میلیارد ریال در سال 1398در سطح استان قم توسط مامورین یگان حفاظت از دست زمین خواران  و افرادی که در سال های قبل اقدام به تصرف اراضی نموده بودند بازپس گرفته و به بیت المال بازگردانده شد .

صبوری افزود: همچنین دو مورد اجرای احکام به مساحتی بالغ بر 8500 متر مربع به ارزش 6 میلیارد ریال نیز توسط این یگان در دی ماه ۹۸ انجام گرفته است .

وی ادامه داد: بیش از 80 درصد اراضی ملی توسط یگان حفاظت پایش شده و اطلاعات افراد متصرف با نام و مشخصات به معاونت املاک و حقوقی این اداره کل اعلام شده است .

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم توضیح داد: حدود 16000هکتار از اراضی ملی استان مورد راستی آزمایی قرار گرفته و تا کنون بیش از 120 نفر متصرف برای پیگیری های بعدی به معاونت املاک و حقوقی اعلام شده است .

صبوری ادامه داد: راستی آزمایی ها به صورت میدانی و با حضور در املاک و اراضی ملی و دولتی توسط واحدهای گشت این یگان صورت گرفته است .

مدیر كل راه و شهرسازی استان قم خاطر نشان ساخت: یگان حفاظت بدون اغماض با سودجویان و متعرضین به اراضی ملی به صورت جدی و قانونی برخورد می‌کند .

وی گفت: نقش سازنده مردم در امر پیشگیری و جلوگیری از تصرفات بسیار مهم و ارزشمند است و از همه شهروندان استان درخواست می‌شود به محض مشاهده و اطلاع از هرگونه تصرفات غیرقانونی و ساخت و سازهای غیر مجاز و تعرضات به اراضی ملی با شماره تلفن 37778647-025 یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان قم تماس حاصل و اطلاع رسانی نمایند .

صبوری افزود: برای برقرار نمودن ارتباط بهتر با مردم و شهروندان، اداره کل راه و شهرسازی اقدام به راه اندازی تلفن چهار رقمی نموده است که به محض آماده سازی مراحل اولیه، متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد .

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم در پایان تصریح کرد: شهروندان چنانچه قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرهای سطح استان را دارند ابتدا استعلامات لازم را در این خصوص از طریق معاونت املاک و حقوقی این اداره کل به عمل آورده و از خرید هرگونه اراضی فاقد سند مالکیت رسمی از افراد بی اطلاع و یا سودجو پرهیز کنند .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان قم

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان قم

    اداره کل راه و شهرسازی استان قم یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات