موج مهربانی شهروندان مشهدی برای یاری رساندن به مردمان دیار رستم

موج مهربانی شهروندان مشهدی برای یاری رساندن به مردمان دیار رستم

موج مهربانی شهروندان مشهدی برای یاری رساندن به مردمان دیار رستم

در راستای کمک به هموطنان سیل زده استان سیستان و بلوچستان، مدیریت شهری مشهد با برپایی پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی و ارسال تجهیزات، انتقال دهنده موج مهربانی شهروندان مشهدی برای یاری رساندن به مردم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهروندان مشهدی ساکن شهرخورشید هشتم، نیز همراه با سایر هموطنان به یاری مردمان مظلوم استان سیستان و بلوچستان برخواسته اند، در این میان مدیریت شهری مشهد نیز دست به کار شده و به نمایندگی از مردم انسان دوست مشهدی اقداماتی را برای کمک به هموطنان سیل زده مان در سیستان وبلوچستان آغاز کرده است.
برپایی ۲۲ پایگاه برای جمع‌آوری کمک‌های مردم مشهد
محمدمحسن مصحفی، معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد ضمن ابراز همدردی با هموطنان سیل‌زده سیستان و بلوچستان ‪در این خصوص گفت: این سازمان با مشارکت جمعیت هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی(ره) به منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان ۲۲ پایگاه در سطح شهر ایجاد کرده است.‬‬‬‬‬‬‬‬
وی ادامه داد: در همین راستا سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در قالب یک پویش عمومی اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و اقلام موردنیاز این هموطنان کرده است.
وی اضافه کرد: سازمان اجتماعی و ‌فرهنگی شهرداری مشهد علاوه بر ایجاد پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی‌ در ۱۷ فرهنگسرای سطح شهر، در ۵ نقطه شهری شامل میدان شهدا، میدان جانباز، میدان شریعتی، بولوار هاشمیه و بولوار سجاد نیز پایگاه‌هایی برپا کرده است.
مصحفی تصریح کرد: کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده در این پایگاه‌ها از طریق جمعیت هلال احمر استان و کمیته امداد امام خمینی و کمک‌های غیرنقدی از طریق گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد طی روزهای آینده به دست هموطنان سیل‌زده سیستان و بلوچستان خواهد رسید.
ارسال کمک های انسان دوستانه مردم مشهد به مناطق سسیل زده سیستان و بلوچستان
وحید اکلملی، رییس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد نیز در این خصوص توضیح داد: با تاکیدات شهردار و شورای اسلامی شهر مشهد، کمک های انسان دوستانه مردم مشهد طی روزهای آینده به مناطق سسیل زده سیستان و بلوچستان ارسال خواهد شد.
وی افزود: با توجه به وقوع سیل در مناطقی از استان سیستان و بلوچستان و خسارت های وارد شده به هموطنان سیل زده با دستور شهردار و تاکیدات شورای اسلامی شهرمشهد با مدیرکل بحران سیستان و بلوچستان ارتباط برقرار شد تا نسبت به تامین بخشی از ملزومات مورد نیاز هموطنان عزیزمان در این مناطق اقدام شود.
وی اضافه کرد: در مرحله اول شورای اسلامی شهر مشهد با تخصیص ۲۰میلیارد ریال کمک به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان موافقت و شهردار مشهد نیز دستوراعزام ماشین آلات و تجهیزات موردنیاز از جمله بیل مکانیکی، کامیون، تانکر، پمپ های قوی و لجن کش و نانوایی سیار به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان را صادرکرده است.
وی با بیان این که شهردار مشهد همچنین دستور به احداث یک واحد تصفیه خانه آب دراین مناطق از سوی مدیریت شهری را داده است اظهار کرد: همچنین به دستور شهردار مشهد و همکاری جمعیت هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ۵۰ پایگاه جمع آوری کمک های مردمی مشهد درنقاط مختلف شهر برپا خواهد شد که از این تعداد ۲۲ پایگاه از سوی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد درفرهنگسراها و پنج نقطه اصلی شهر دایر می شود.
اکلملی ادامه داد: این پایگاه ها با محوریت شهرداری مشهد و با حضور ۱۰۰ نفر از نیروهای دوام ثامن درکنار نیروهای هلال احمر و کمیته امداد اقدام به جمع آوری کمک های غیرنقدی و نقدی مردم نوع دوست مشهد خواهندکرد که کمک های نقدی به حساب های کمیته امداد و هلال احمر واریز و کمک های نقدیاز طریق شهرداری مشهد به مناطق سیل زده ارسال خواهد شد.
وی افزود: طی روزهای آینده نیزکامیون هایی حامل اقلام موردنیازهموطنان سیل زده اهدایی شهرداری مشهد به نمایندگی از مردم این شهرشامل پتو،چادر،انواع کنسرو و آب معدنی به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اعزام می شود.
فضا آرایی شهر برای جلب مشارکت شهروندان برای کمک به هموطنان سیل زده
همچنین دراین میان میلاد رهنما، سرپرست اداره اطلاع رسانی شهرداری مشهد نیز می گوید: با توجه به خسارت های زیاد وارد شده به هموطنانمان در پی وقوع سیل دربخش هایی از استان سیستان و بلوچستان نیاز بود تا اقداماتی برای جلب مشارکت بیشتر شهروندان و زائرانی که در مشهد حضور دارند انجام شود.
وی می افزاید: بر این اساس طراحی طرح های تبلیغاتی و اکران های شهری مناسب با این فضا درکنار هماهنگی با رسانه های برای جلب مشارکت شهروندان جهت کمک به هموطنان سیل زده و ایجاد فضای همدلی با سیل زدگان سیستان و بلوچستان دردستورکار قرارگرفت.
رهنما تاکید می کند: همچنین درکنار انجام هماهنگی های لازم جهت تبلیغات مناسب اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد اقدام به نصب بیش از ۷۳ استرابرد در نقاط مختلف شهرو غرفه آرایی ۵۰ پایگاه جمع آوری کمک های مردمی کرده است و درصورت نیاز این اقدامات را افزایش خواهد داد.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات