همه‌ی ما کودکان دوست داریم پارک های رنگین کمانی، حیاط خانه‌ی ما بچه‌ها باشد

در دل‌نوشته دانش آموز کرمانی به شهردار کرمان مطرح شد:
همه‌ی ما کودکان دوست داریم پارک های رنگین کمانی، حیاط خانه‌ی ما بچه‌ها باشد

در نشست شورای سیاست گذاری ستاد شهر دوستدار کودک شهرداری کرمان که با حضور شهردار کرمان، رییس کمیسیون فرهنگی هنری بانوان شورای اسلامی شهر کرمان، جمعی از معاونین شهرداری ، شهرداران مناطق پنج گانه ، برخی از مدیران شهری و بیش از 15 سازمان و نهاد مرتبط با حوزه کودک، در محل شهرداری کرمان برگزار شد، دلنوشته یک دانش آموز کرمانی در مورد شهر مورد علاقه کودکان قرائت گردید.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، دبیر ستاد شهر دوستدار کودک کرمان با بیان این خبر اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از معیارهای اصلی شهر دوستدار کودک، مشارکت دادن کودکان در اجرای برنامه ها و اقدامات مرتبط با حوزه کودک است، برنامه ریزی گردید؛ این نشست شورای سیاست گذاری شهر دوستدار کودک با قرائت قرآن و خوانش دلنوشته ی آیدا نیک نفس ( دانش آموز پایه چهارم دبستان دخترانه شهدای فرهنگیان) در مورد شهر مورد علاقه‌ی کودکان آغاز گردد تا علاقه‌مندی و درخواست‌های کودکان در مورد شهر، به سمع و نظر اعضای این شورای برسد.
سارا کارگر جهرمی با اشاره به اینکه قرائت زیبای دلنوشته ی این کودک ، مورد توجه شرکت کنندگان جلسه قرار گرفت، بیان داشت: در این دلنوشته به برخی از اصول مهم حقوق کودکان، از جمله حق بازی کردن، حق بودن کودک با پدر و مادر ، حق استفاده از فضاهای عمومی شهر و همچنین افزایش ایمنی در این فضاها برای حضور کودکان تأکید شده بود.
گفتنی است در بخشی از این دلنوشته ی این دانش آموز کرمانی به شهردار کرمان عنوان گردید :
آقای شهردار امروز آمده ام تا به شما بگویم، لطفاً شهر را برای ما کودکان مثل رنگین کمان، رنگی ؛ مثل رنگین کمان نرم و مهربان و مثل آسمان آبی کنید ، تا ما بچه ها در کنار پدر و مادرمان خوشحال باشیم و بتوانیم در پارک ها بدویم و بازی کنیم . ما دوست داریم پارک ها، حیاط خانه‌ی همه ی ما بچه ها باشد.
در پایان این نشست؛ مهندس عالم زاده، شهردار کرمان ضمن تقدیر از قرائت قرآن و دلنوشته ی زیبای این کودک کرمانی بر اجرایی شدن خواسته های کودکان بر اساس علاقه مندی و مشارکت آنها تأکید و با اهدای هدیه از این دانش آموز تقدیر نمود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات