ضرورت تشکیل کارگروه محیط زیست در شهرداری قزوین

ضرورت تشکیل کارگروه محیط زیست در شهرداری قزوین

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیده منیره قوامی رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لایحه دوفوریتی شهرداری قزوین پیرامون فروش سهام شهرداری قزوین در بانک شهر تشکیل شد با بیان مطلب فوق، تأکید کرد: باید برای پرداخت بدهی های شهرداری به بانک شهر تصمیم گیری شود و در این شرایط شهامت و جسارت شهردار قزوین در مورد فروش سهام بانک شهر و پرداخت بدهی های شهرداری اقدام خوبی است.

وی افزود: در صورت تصویب قانون ربح مرکب(سود بانکی مرکب یا دریافت خسارت از خسارت) می توان با صفر نکردن وام ها و در حداقل نگه داشتن مبلغ آنها، موضوع حذف جرایم که مبلغ یکصد میلیارد تومان می شود را پیگیری کرد.

قوامی در بخش دیگری از این جلسه که با حضور مدیران استانی و شهری مربوط به حوزه هوای پاک برگزار شد، تأکید کرد: باید موضوع آلودگی هوا با مشارکت و همکاری کلیه دستگاههای مرتبط حل شود.

وی ادامه داد: طبیعت برای استفاده انسان ها آفریده شده و باید در همه حال از این منابع خدادادی حفاظت کنیم.
رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به تحت الشعاع قرارگرفتن محیط زیست در قبال توسعه بی رویه افزود: باید به دنبال تحقق توسعه پایدار باشیم تا شاهد تخریب محیط زیست و طبیعت نباشیم.

قو امی خاطرنشان کرد: شهرداری باید به دنبال توسعه پایدار در برنامه ها باشد و خارج از توان بیولوژیکی و بدون پیوستهای زیست- محیطی پروژه ای در شهر انجام نشود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین خواستار تشکیل کارگروه محیط زیست در شهرداری قزوین شد و گفت: تغییر کاربری فضای سبز به تجاری باید کنترل شده و مدیریت استانی و شهری با این تغییر کاربری ها موافقت نکنند.

وی همچنین با اشاره به آلودگی هوای ناشی از تردد خودروهای شخصی در شهر گفت: در شهر قزوین روزانه بیش از ۴۵ تن آلودگی توسط این خودروها ایجاد می شود که ضرورت دارد با ایجاد خط ویژه اتوبوس مردم به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی ترغیب شوند.

قوامی تأکید کرد: وجود ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهر قزوین یک ضرورت است و باید شورای شهر در این خصوص همکاری ویژه ای داشته باشد

/پایان پیام/

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر قزوین

    منبع خبر

    شورای شهر قزوین

    شورای شهر قزوین یک شورای شهر در شهر قزوین می باشد

      نظرات