آمادگی شهرداری قزوین برای راه اندازی مرکز...

آمادگی شهرداری قزوین برای راه اندازی مرکز...

ب ه گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ وهاب میزانی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین با اعلام این خبر در صحن علنی شورا عنوان کرد: برای اجرای طرح راه اندازی مرکز معاینه فنی موتورسیکلت هیچ مشکلی نداریم؛ تنها نگرانی این است که موتورسیکت سواران نسبت به اخذ معاینه فنی اقدام کنند.

وی با بیان این مطلب که نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی نیازمند حمایت های دولتی است. اظهار داشت: از سال ۸۹ تاکنون هیچ کمکی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهرهای کشور نشده است و ضرورت دارد برای کاهش آلودگی هوا در این خصوص اقدام شود.

میزانی خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ درصد آلودگی شهرها به دلیل تردد خودورهاست و باید در این راستا ناوگان حمل و نقل عمومی تقویت شده و مردم به استفاده از این ناوگان تشویق شوند.

این مسئول افزود: عدم اسقاط تاکسی های فرسوده و استفاده مردم از خودورهای شخصی دلیل مهمی برای آلودگی هوا است که باید برای این موضوعات برنامه ریزی شود.

میزانی بر ضرورت ایجاد خط ویژه اتوبوس در شهر قزوین تاکید و بیان کرد: برای افزایش سرعت تردد اتوبوسها ضرورت دارد تا خط ویژه‌ای برای این موضوع اختصاص یابد تا مردم به استفاده از اتوبوس ترغیب شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین همچین ضرورت داشتن معاینه فنی خودرو وکنترل آن از سوی پلیس راهور را به منظور کاهش آلودگی هوا موثر دانست و گفت: تنها ۲۰ درصد از خودروهای واجد شرایط معاینه فنی دریافت می کنند که باید کنترل بیشتر و حساسیت زیادی از سوی پلیس برای این موضوع وجود داشته باشد.

پایان پیام/

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر قزوین

    منبع خبر

    شورای شهر قزوین

    شورای شهر قزوین یک شورای شهر در شهر قزوین می باشد

      نظرات