بازدید دادستان مرکز استان از سد نرماب/ برای تکمیل سد ، بیش از...

دادستان گلستان در بازدید از سد نرماب گفت: با هدف سرعت گرفتن ساخت سد ، به تازگی 100 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته اما برای تکمیل سد بیش از این اعتبار نیاز است..

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی در بازدید از سد نرماب به همراه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان و دیگر مدیران این طرح اظهار کرد: اگر سال گذشته این سد به بهره برداری می رسید ، حدود 30 الی 40 درصد خسارات سیل اخیر را کاهش می داد.
حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی در ادامه بیان کرد: برای تخصیص اعتبارات این سد و همچنین جابجایی سریع تر روستاها پیگیری لازم را در حد توان انجام می دهیم تا در ساخت سد تسریع صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان نیز در این بازدیدگفت: سد نرماب مینودشت بزرگترین طرح عمرانی در دست ساخت استان است. طول تاج سد 807 متر، ارتفاع سد 60 متر و از حدود 7 میلیون متر مکعب خاکریزی سد حدود 5  ونیم میلیون متر مکعب خاکریزی تاکنون انجام شده است.
مهندس علی نظری با بیان اینکه این پروژه هم اکنون حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ، افزود: تاکنون 700میلیارد تومان اعتبار در این سد هزینه شده است.
مهندس نظری بیان کرد : با بهره برداری از این سد ، برای 550 هزارنفر از جمعیت استان تامین آب شرب انجام می شود و حدود 18 هزار هکتار اراضی پایین دست در محدوه شهرهای گنبد آزادشهر و مینودشت شبکه آبیاری و زهکشی را شامل می شود.
گفتنی است، سد نرماب چندمنظوره است و آب آشامیدنی  5 شهر و 130 روستا و آب کشاورزی اراضی در شرق و شمال استان گلستان را تامین می‌کند.
این سد با ذخیره سالانه 1۲۵میلیون مترمکعب آب سه رودخانه، نقش مهمی در مهار و استفاده بهینه از آب‌های سطحی دارد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای گلستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای گلستان

    شركت آب منطقه‌ای گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات