شهردار خوی: کتاب راهنمای گردشگری خوی زیر چاپ هشتم

شهردار خوی: کتاب راهنمای گردشگری خوی زیر چاپ هشتم

شهردار خوی: کتاب راهنمای گردشگری خوی زیر چاپ هشتم

محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرداری با اشاره به لزوم انتشار کتاب گردشگری خوی برای معرفی ظرفیت های گردشگری و پتانسیل های ویژه خوی در بخش های فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: با نگاهی به مزیت های نسبی شهر خوی، لزوم معرفی این ظرفیت های برای رشد  شاخص های فرهنگی اجتماعی شهر خوی بیش از گذشته احساس می شود و بر همین اساس با باید گفت شهر خوی در گذشته بعنوان یکی از شهرهای تاریخی و پر اهمیت ایران زمین از منظر فرهنگی، مذهبی و حتی تجاری بوده و امروز نیازمند معرفی هر چه بیشتر ظرفیت های فرهنگی این شهر هستیم.

شهردار خوی افزود: یکی از اقدامات موثر و خوب شهرداری در طول سالهای گذشته تدوین و انتشار کتاب راهنمای گردشگری خوی است که تاکنون بیش از 20 هزار جلد منتشر و در سطح وسیعی بین مسافرین، گردشگران و میهمانان جشنواره های مختلف در طول سال های گذشته توزیع شده است.

وی اضافه کرد: با استفاده از امکان تصویربرداری جدید همچنین همراهی برخی از هنرمندان عکاس خوئی در دوره های مختلف شاهد افزایش بخش ها و تنوع تصویری همچنین ویرایش ساختاری و محتوایی در این کتاب بودیم.

اکبرزاده تصریح کرد: یکی از اقدامات شهرداری در حوزه معرفی شهر خوی، تصویربرداری هوایی از پروژه های مختلف فرهنگی هنری و عمرانی همچنین میادین، پارک ها، مناظر طبیعی و ورودی های شهر بود که در نوع خود برای اولین بار صورت گرفت و از سوی مدیریت فرهنگی در فضای مجازی این تصاویر منتشر شد تا در معرفی شهر خوی از زیبائیهای طبیعی و ساختار شهر خوی نیز استفاده شده و بخش عمده این تصاویر در کتاب راهنمای گردشگری خوی استفاده شد.

وی افزود: کتاب راهنمای گردشگری خوی پس از دریافت مجوزهای نشر بصورت رسمی طی تغییرات ساختاری و ابعاد کتاب داشته و شاهد تنوع در بخش تصاویر، فهرست و فصل بندی محتوای کتاب بودیم و در حال حاضر  این کتاب برای نوبت هشتم به زیر چاپ رفته و طی هفته آتی در دسترس علاقمندان و شهروندان گرامی قرار خواهد گرفت.

شهردار خوی گفت: کتاب جدید گردشگری خوی به ترتیب شامل تاریخچه خوی، آثار تاریخی و مذهبی خوی، طبیعت خوی، فرودگاه، پایانه مسافربری، هتل ها، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و ...، پارک ها، موزه ها، بازارها ی خوی و... محصولات کشاورزی خوی، فرهنگ و آداب و رسوم، سوغات، غذاهای بومی خوی و ... تصاویر قدیمی خوی می باشد.

گفتنی است کتاب جدید راهنمای گردشگری خوی با طراحی و شیوه جدید در قطع خشتی با ابعاد 22*22 و بصورت تمام رنگی و با استفاده از کاغذ گلاسه در تیراژ  1000 نسخه مدر دست انتشار می باشد.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

لینک اصل خبر در سایت شهرداری خوی

  منبع خبر

  شهرداری خوی

  شهرداری خوی

  شهرداری خوی یک شهرداری در شهر خوى می باشد

   نظرات