آخرین وضعیت سدهای آذربایجان غربی/کاهش 19.5 درصدی حجم مخازن

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: حجم مخازن سدهای 14 گانه آذربایجان‌غربی هم اکنون 914.5 میلیون متر مکعب بوده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته 19.5 درصد کاهش داشته است.

کیومرث دانشجو امروزدر گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به کاهش حجم آب پشت سدهای آذربایجان‌غربی نسبت به زمان مشابه سال گذشته اظهار کرد: حجم مخازن سدهای 14گانه آذربایجان‌غربی هم اکنون 914.5 میلیون متر مکعب است که نسبت به زمان مشابه سال گذشته 19.5 درصد کاهش نشان می‌دهد .

وی افزود: بیشترین حجم آب ذخیره شده در سدهای بوکان، آغ‌ چای، شهرچای ومهاباد به میزان 653 میلیون متر مکعب بوده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته 205.5 میلیون متر مکعب کاهش یافته است .

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه حجم آب فعلی در مخازن سدهای آذربایجان‌غربی 914.5 میلیون متر مکعب که این میزان نسبت به سال مشابه گذشته 1136.5 بوده اذعان کرد: سد شهید کاظمی بوکان که پرحجم‌ترین سد آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود، در حال حاضر 246 میلیون مترمکعب آب ذخیره دارد و سد آغ‌چای چایپاره نیز با 177 میلیون مترمکعب دومین سد پرحجم استان بوده است .

وی با اشاره به رها سازی آب از سد شهید کاظمی بوکان به سمت دریاچه ارومیه تصریح کرد: مرحله نخست رها سازی آب از سد شهید کاظمی بوکان یه میزان 69 میلیون متر مکعب و سد شهرچای به میزان 45 میلیون متر مکعب از اول دی ماه با حداکثر دبی مطمئن با توجه به ملاحظات ایمنی سدها به سمت دریاچه ارومیه آغاز شده است .

مهندس دانشجو با تاکید بر اینکه رهاسازی آب از سد بوکان به پایان رسیده است، بیان کرد: رهاسازی آب از سد شهرچای فعلا ادامه دارد و تاکنون 30 میلیون متر مکعب آب از این سد به دریاچه ارومیه روانه شده است .

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: مجموع آب رهاسازی شده از این سدها در مرحله نخست 114 میلیون متر مکعب خواهد بود .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای آذربايجان غربی

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای آذربايجان غربی

    شركت آب منطقه‌ای آذربايجان غربی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات