طراحی اپلیکیشنی برای خریداری زباله‌های خشک شهروندان در یزد

رییس کمیسون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد ضمن گلایه از دفع بدون بازیافت 300 تن زباله تولیدی در یزد، از طراحی اپلیکیشنی برای خریداری زباله‌های خشک شهروندان یزدی و راه‌اندازی انه تا چند ماه آینده خبر داد.
سپنتا نیکنام در کارگروه محیط‌زیست با حضور فعالان محیط زیستی و گردشگری استان با اشاره به تولید روزانه بیش از ۳۰۰ تن زباله و دفع تمام آن بدون هیچ بازیافت، اظهار کرد: هر چند کارخانه کمپوست سالیان پیش با هزینه‌های میلیاردی درصدد راه‌اندازی بود اما بدون بازدهی و با برچسب سرمایه‌گذاری در قالب طمع، نتوانست به نتیجه هیچ اقدامی کند.
نیکنام با اشاره به این که تاکنون هیچ استفاده‌ای از پسماندهای شهر یزد برای تهیه نه کود و نه گاز نشده است، در مورد نخاله‌های ساختمانی شهر نیز تصریح کرد: خوشبختانه در این بخش با برنامه‌هایی که در نظر گرفته شده به زودی شاهد رفع معضل نخاله‌های ساختمانی خواهیم بود.
رییس کمیسون خدمات و محیط زیست شهری بر استفاده از نیروهای متخصص در زمینه تکمیل کارخانه کمپوست تاکید کرد و گفت: هر چند استفاده از نیروهای بومی در این امر حائز اهمیت است ولی نمی‌توان با هزینه مردم در این حوزه از روش آزمون و خطا استفاده کرد.
وی با اشاره به طراحی و برنامه‌ریزی اپلیکیشنی برای فروش زباله خشک شهروندان،‌ بیان کرد: این برنامه دارای قابلیت‌های متعدد است و شهروندان از طریق آن می‌توانند فروش زباله خشک خود را براساس میزان سفارش دهند تا جهت تحویل آن به آدرس تعیین شده مراجعه شود.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر یزد

    منبع خبر

    شورای شهر یزد

    شورای شهر یزد یک شورای شهر در شهر یزد می باشد

      نظرات