بهره برداري از23پروژه راه وشهرسازي گيلان دردهه مبارک فجر

بهره برداري از23پروژه راه وشهرسازي گيلان دردهه مبارک فجر

مدیرکل راه وشهرسازی گیلان خبر داد: همزمان با دهه مبارک فجر23پروژه درحوزه راه و شهرسازی گیلان به بهره برداری می رسد.
به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی راه وشهرسازي گيلان، ماکان پدرام مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه بالغ بر597 میلیاردو494 میلیون ریال برای اجرای این طرح ها هزینه شده است، گفت: بهسازی و آسفالت 30.7 کیلومتر از راه های روستایی، احداث 6 دستگاه پل ارتباطی در مناطق روستایی و بهره برداری از 785 واحد مسکن مهر ازجمله این طرح‌هاست.
وی با اشاره به افتتاح785 واحد مسکن مهر در استان گیلان گفت: این پروژه ها با هزینه ای بالغ بر549 میلیاردو500 میلیون ریال درشهرهای رشت،آستارا، فومن وتالش به صورت تعاونی وسه جانبه به بهره برداری می رسد.
پدرام با اشاره به اهمیت احداث و بهسازی راه‌های روستایی در استان، خاطر نشان کرد: درگیلان به دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی وبه طبع تنوع فراورده های کشاورزی، مسئله راههای مناسب روستایی به منظور حمل ونقل هرچه سریعتر، آسانتر و در عین حال ارزانتر فرآورده ها به بازار مصرف، یکی از اصلی ترین دغدغه های ذهنی مسئولین استان است، بطوریکه طی سالهای اخیر بهسازی وآسفالت راههای روستایی استان رشد قابل ملاحظه ای داشته واز سطح میانگین کشوری نیز فراتر رفته است.
وی شاخص آسفالت راههای روستایی استان را بالغ بر56.8 عنوان کرد وگفت: طول کل راههای روستایی استان گیلان 9248 کیلومتر است که از این میزان، 5253 کیلومتر آن از آسفالت برخوردار است.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه تاثیر راهها و جاده های ارتباطی به عنوان شریانهای حیاتی در فرایند توسعه هر منطقه بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: جاده‌ها و راه‌هاي مواصلاتي به‌عنوان شريان‌هاي حياتي نقش تعيين‌كننده‌اي در توسعه همه‌جانبه به ويژه توسعه اقتصادي و مراودات تجاري و... دارند و اين موضوع به ‌ويژه در استان گيلان به ‌عنوان استاني توريست‌پذيراز اهميت ويژه‌اي برخوردارند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان

    اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات