67 برنامه فرهنگی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در قزوین اجرا می شود

67 برنامه فرهنگی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در قزوین اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ درافشانی با اعلام این خبر افزود: دهه فجر فرصتی مناسب برای تبیین دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است و جامعه هدف در برگزاری این برنامه‌ها بیشتر نسل جوان است و تلاش می‌کنیم در اجرای برنامه‌ها، انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای آن را به جوانان بشناسانیم.

درافشانی افزود: برنامه های شاخص و متعددی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سه حوزه فرهنگی، ورزشی و فضا سازی شهر در نظر گرفته شده که نصب بنر با موضوعات چهل سالگی انقلاب، آذین‌بندی سطح شهر و نورافشانی از جمله اقدامات در سطح شهر است.

وی به تشریح برنامه های فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: دوازدهمین همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم از جمله برنامه های ایام الله دهه فجر است که 14 بهمن در شبستان امیرالمومنین (ع) برگزار خواهد شد و در این همایش از 850 حافظ قرآن کریم تجلیل خواهد شد.

این مسئول یکی دیگر از برنامه های فرهنگی دهه فجر سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری را برگزاری دومین همایش تجلیل از نام آوران فرهنگ و هنر در  20 بهمن ماه برشمرد و گفت: این برنامه در راستای احیای فرهنگ و تجلیل و قدردانی از زحمات پیشکسوتان عرصه های مختلف فرهنگی و هنری همزمان با روز فرهنگ و هنر انقلابی برگزار می شود.

رییس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از برگزاری دو جنگ شاد به مناسبت ایام الله دهه فجر خبر داد  و گفت: جشنی 16 بهمن ماه برای کارکنان شهرداری قزوین در سالن ورزشی کوثر و جنگ ویژه عموم شهروندان 17 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

درافشانی با بیان این که برگزاری تورهای گردشگری ویژه دانش آموزان از دیگر برنامه هایی است  که به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار می شود، اضافه کرد: بازدید از موزه مردم شناسی قجر و دهکده طبیعت همراه با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از جمله برنامه های این تورهای گردشگری در این ایام است.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از برگزاری ویژه برنامه گذر انقلاب در میدان آزادی (پیاده راه فرهنگی سبزه میدان) خبر داد و گفت: فضا سازی رویدادهای انقلاب 57 قزوین همراه با اجراهای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری به منظور تجدید خاطرات انقلاب 57 قزوین و آشنایی نسل جوان با وقایع انقلاب اسلامی ایران  از جمله اهداف اجرای این برنامه است.

درافشانی اضافه کرد: گذر انقلاب از 12 الی 22 بهمن صبح و بعد از ظهر در پیاده راه فرهنگی در میدان آزادی قزوین، میزبان شهروندان قزوینی خواهد بود.

وی بیان کرد: آئین تجلیل از مادران و همسران شهدای قزوین  با عنوان گل واژه های صبر با هدف نکوداشت فرهنگ صبر، ایثار و شهادت به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین (ع) 19 بهمن ساعت 10 صبح ماه در سالن مفاخر شهرداری قزوین برگزار می شود.

درافشانی برگزاری آئین «بانوی آب و آئینه» ویژه بانوان کارمند شهرداری قزوین را از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین عنوان کرد که با هدف ترویج فرهنگ فاطمی و آشنایی بیش از پیش بانوان با سیره زندگی حضرت فاطمه زهرا (س)، 30 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: همچنین نمایشگاه صنایع دستی آثار مربیان، بانوان هنرمند و هنرجویان مراکز آموزشی و مادران کودکان کار با عنوان «ما می توانیم»، 25 بهمن ماه در نمایشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، سه «جشن بزرگ انقلاب ویژه کودکان» و پنج کارگاه قصه گویی به همراه نمایش عروسکی با هدف آشنایی کودکان با حماسه انقلاب 57 در فرهنگسراها و خانه های فرهنگ سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، در ایام دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد.

درافشانی برپایی ایستگاه انقلاب با محتوای فرهنگی همزمان با راهپیمایی 22 بهمن، افتتاح دو مرکز فرهنگی و آموزشی در ایام الله دهه فجر، غبار روبی مزار شهدای گمنام  ویژه کودکان در ایام الله دهه فجر، اکران فیلم و برگزاری پنج مسابقه متنوع فرهنگی ویژه دهه مبارک فجر در مراکز آموزشی سازمان را  از دیگر برنامه‌های فرهنگی دهه فجر برشمرد.

وی افزود:برگزاری 10 کارگاه آموزشی رایگان توانمندسازی بانوان، شب شعر انقلاب با عنوان «شیدایی واژه ها» در فرهنگسراها و خانه های فرهنگ سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری  و دیدار با خانواده شهدا با عنوان «لاله های سرافراز» از دیگر برنامه هایی است که به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار می شود.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در پایان گفت: فوتبال گل کوچک ویژه کارکنان، مسابقه داژبال و طناب کشی بانوان (کارکنان )- بانوان، همایش ورزش عصر گاهی ( بانوان )، همایش ورزش صبحگاهی و مسابقه تنیس روی میز کارکنان ( آقایان و بانوان ) از جمله برنامه‌های ورزشی است که ایام الله دهه فجر اجرا می شود.

وی همچنین اجرای طرح تصحیح قرائت نماز کارکنان شهرداری قزوین و اجرای برنامه های مشارکتی، حمایتی با ادارت دولتی و تشکل های مردم نهاد و گروه های هنری در راستای حمایت از هنرمندان شهر قزوین را از دیگر اقدامات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در ایام الله دهه فجر عنوان کرد.

پایان پیام .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات