آزادسازی 300 متر از حریم و بستر رودخانه ویلادره

رئیس اداره منابع آب شهرستان سرعین گفت: در آبان ماه سال جاری نسبت به آزادسازی و بازگشایی حریم و بستررودخانه بیله درق در طول حدود300 متر در محدوده روستای بیله درق از توابع بخش مرکزی شهرستان سرعین اقدام گردیده است.

مهندس علیرضا حیدری با بیان اینکه روستای بیله درق یکی از روستاهای نمونه گردشگری و مهم شهرستان از نظر توریستی می باشد اعلام داشت: روند آزادسازی این رودخانه با توجه به حساسیت های بوجود آمده و با رایزنی و پیگیری های رییس دادگستری و فرمانداری شهرستان و بازدید های مستمر بعد از چند ماه با هماهنگی گروه گشت و بازرسی، اخذ دستور قضایی و هماهنگی نیروی انتظامی به وسیله یک دستگاه بیل مکانیکی و کمپرسی آزادسازی شد.

وی افزود: طی مکاتبات به تمام دستگاه های متولی از جمله شهرداریها و بخشداریها و دهیاریهای روستاها تأکید گردیده قبل از هر گونه اجرای عملیات در مجاور رودخانه و مسیلها، مقدار حریم و بستر هر نوع منابع آبی مجاور از اداره منابع آب شهرستان سرعین اسعلام گردد.

مهندس حیدری تاکید کرد: درغیر این صورت این اداره با هماهنگی مقامات محترم قضایی و انتظامی شهرستان با بکارگیری تمام امکانات لازم نسبت به شناسایی و آزاد سازی و تخریب تصرفات غیر قانونی در حوزه عملکرد خود اقدام خواهد نمود.

# هرهفته_الف_ب_ایران

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات