خانه‌های تاریخی تبریز در اختیار مجموعه داران قرار می‌گیرد

خانه‌های تاریخی تبریز در اختیار مجموعه داران قرار می‌گیرد

به گزارش شهریار، شکور اکبرنژاد در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مجموعه داران شاخص تبریزی در محل موزه آذربایجان برگزار شد گفت: امروز بیش‌ از هر زمان دیگری باید به مجموعه داران، کسانیکه زندگی خودرا وقف فرهنگ و هنر کشور و تبریز کرده‌اند توجه کرد.
او با اشاره به دارایی های تبریز در حوزه فرهنگ و هنر گفت: تمامی‌ کسانیکه در حوزه فرهنگ و هنر فعال هستند نظرات و تجربیات خودرا برای هرچه‌ بهتر شدن فعالیت‌های فرهنگی مدیریت شهری ارائه کنند.
او با بیان اینکه تیم کارشناسی برای مشکل یابی و ایجاد راهکاربرای برخورداری از توانمندی‌های مجموعه داران تبریزی تشکیل می‌شود گفت: تیم‌ کارشناسی متشکل از اعضای کمیسیون فرهنگی  و اجتماعی شورای اسلامی شهر، اداره‌کل میراث فرهنگیو گردشگری، مجموعه‌ داران و شهرداری تبریز تشکیل خواهد شد.
سعید نیکو خصلت دبیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر نیز با بیان اینکه سیاست گذاری مشخصی در حوزه فرهنگی و گردشگری تبریز وجود ندارد گفت: برند گردشگری تبریز باید مشخص و در برندهای موجود تجدید نظر کرد.
او با بیان اینکه دارایی های مجموعه داران تا زمانی‌ که برای نشان دادند فرهنگ‌ به کار نرود تبدیل به سرمایه فرهنگی نمی‌شود گفت: از دوران قاجار و پهلوی معلوم نیست عمداً به جایگاه فرهنگی تبریز لطمه‌ زدند یا خیر اما بسیاری از کارها را انجام دادند که هویت تبریز و بافت تاریخی تبریز را دستخوش تغییر کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات