در راستای گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر، بهره‌برداری از دو...

در راستای گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر، بهره‌برداری از دو...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، در آیین بهره‌برداری و افتتاح سردهنه زراعی کنسرود، مهندس حامد عبدالهی مدیر منابع آب شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت با اشاره به انجام ساماندهی رودخانه کنسرود در نیمه اول امسال و آغاز عملیات احداث این سردهنه در فصل پاییز، به تشریح فرایند اخذ اعتبار و بیان اولویت‌بندی طرح‌های برنامه‌ریزی شده جهت مکانیزه کردن سردهنه‌های سنتی و اجرای پروژه‌های مهندسی رودخانه‌ها پرداختند. در ادامه مهندس عبدالهی ضمن تشکر از پیمانکار طرح جهت اجرای سریع این پروژه علیرغم موانع موجود، از دهیار، اعضای شورا و کشاورزان روستای علوی‌کلا که در اجرای این پروژه همکاری داشتند، قدردانی نمود.
ایشان سپس به بیان مشخصات فنی پروژه از جمله: تثبیت بستر رودخانه بعرض ۱۴ متر با احداث کف‌بند بتنی و ساخت ۱۲۰ متر دیواره‌های حفاظتی به‌ارتفاع ۳ متر، ساخت و نصب دریچه‌های رسوبگیر و آبگیر و احداث بیش از ۲۰ متر کانال انتقال آب بتنی پرداختند و افزودند:   هزینه اجرایی  ۱۰۰۰۰ میلیون ریال می باشد .
در ادامه فرماندار محترم شهرستان نوشهر با بیان اینکه در دو سال اخیر شاهد وقوع سیلاب در منطقه بودیم به ضرورت اجرای طرح‌های تثبیت بستر و دیواره‌سازی رودخانه‌ها اشاره نمودند.
پروژه دیگری نیز که به بهره‌برداری رسید سردهنه زراعی خضرتیره واقع در رودخانه کلرودپی است که با هزینه ۵۰۰۰ میلیون ریال احداث گردید که شامل تثبیت بستر رودخانه بعرض ۱۴ متر با ساخت کف‌بند بتنی، احداث ۳۴ متر دیواره بتنی به‌ارتفاع ۳ متر در طرفین، اجرای سنگ‌چین بشکل ریپ-رپ با تزریق بتن، ساخت و نصب دریچه آبگیر و احداث کانال انتقال آب بتنی بطول ۲۸ متر می‌باشد.
شایان‌ذکر است اعتبار لازم جهت اجرای این دو پروژه از محل تعهدات سفر مقام معظم رهبری تخصیص یافته است.
لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات