کتابخانه دیجیتال در کتابخانه تخصصی قرآن و عترت شهرداری ارومیه راه اندازی می شود

کتابخانه دیجیتال در کتابخانه تخصصی قرآن و عترت شهرداری ارومیه راه اندازی می شود

رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری ارومیه گفت: کتابخانه دیجیتال در کتابخانه تخصصی قرآن و عترت شهرداری ارومیه به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های کتابخانه تخصصی در حوزه علوم انسانی اسلامی در شمال غرب کشورراه اندازی می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه، فرهنگ صفایی پور با بیان این که کتابخانه دیجیتال در کتابخانه تخصصی قرآن و عترت شهرداری ارومیه راه اندازی  می شود، عنوان کرد: اقدامات اولیه برای راه اندازی این کتابخانه دیجیتال  با محوریت کتابخانه تخصصی قرآن و عترت صورت گرفته است.

وی با اعلام این که  زیرساخت های لازم برای راه اندازی  این کتابخانه دیجیتالی صورت گرفته است، بیان کرد:  تهیه فایل های کتاب، گفت و گو و مشورت با مهندسین مرتبط در این زمینه از جمله مهمترین این اقدامات محسوب می شوند.

به گفته رئیس سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه  در دنیای امروز فلسفه وجودی کتابخانه ها صرفا مخزن داری نیست، بلکه کتابخانه ها را باید  به عنوان مرکز اشاعه اطلاعات و دانش منابع اطلاعاتی بدون محدودیت مکانی  و زمانی معرفی نمود و ما نباید از این قافله عقب باشیم.

وی از مشارکت مرکز قائمیه اصفهان  در تجهیز این کتابخانه دیجیتالی با شهرداری ارومیه خبر داد و افزود:  تعداد 19000 هزار نسخه کتابی فارسی ، عربی در حوزه علوم انسانی  اسلامی در اختیار این مجموعه قرار گرفته  تا با راه اندازی نرم افزارها  اندرویدی  توسط واحد کتابخانه این منابع بدون محدودیت و به صورت رایگان در اختیار پژوهشگران و محققین قرار گیرد.

صفایی پور با بیان این که در راستای افزایش و توسعه امر مطالعه و کتابخوانی مابین شهروندان اقدامات مهمی صورت گرفته است، اعلام کرد:  کتابخانه تخصصی قرآن و عترت یکی از بزرگترین مجموعه های کتابخانه تخصصی در حوزه علوم انسانی اسلامی در شمال غرب کشور می باشد که با فضای بالغ بر 1300 مترمربع  در دو طبقه با مجموعه ای بالغ بر 24000 نسخه کتاب روزانه آماده ارائه خدمات برای کتابخوان های عزیز می باشد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات