کارگاه گسترش سواد آبی جهت تقویت آمادگی کلیه دبیران درس انسان و ...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین، در راستای اجرای موثر و نافذ طرح گسترش سواد آبی در استان قزوین و پیرو کارگاه آموزشی ویژه نمایندگان و رابطین ادارات آموزش و پرورش از تمامی نواحی استان در دی ماه سالجاری، کارگاه آموزشی گسترش سواد آبی و برنامه ریزی جهت برگزاری مانور سیلاب (تمرین مواجهه صحیح با سیلاب در مدارس متوسطه دوم)، ویژه کلیه معلمین گروه های زمین شناسی و انسان و محیط زیست برگزار گردید.

این کارگاه آموزشی که در ادامه برنامه های مشارکتی شرکت آب منطقه ای قزوین برای همکاری در تدریس هر چه موثرتر فصل آب کتاب انسان و محیط زیست، تعریف گردیده بود، پس از برگزاری کارگاه ویژه نمایندگان ادارات و با هدف ارتباط بدون واسطه و موثرتر با دبیران سراسر استان، با همکاری نزدیک اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین و سرگروه محترم کتاب، در دستور کار قرار گرفت.

مهندس خواجوی، مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین هدف از تدوین کتاب انسان و محیط زیست را افزایش آگاهی و ایجاد زمینه مناسب جهت جلب مشاکت دانش آموزان برشمرد و عنوان داشت: برای برون رفت و عبور از چالش های آبی باید تمرکز بر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی باشد.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین در خصوص همکاری نزدیک این شرکت و اداره آموزش و پرورش استان برای گسترش سواد آبی و آمادگی امورات تابعه در کلیه شهرستان ها جهت همکاری با ادارات آموزش و پرورش در سراسر استان بویژه در رابطه با نقطه تمرکز آموزش های آبی در سال جاری و موضوع مواجهه صحیح با سیلاب توضیحاتی ارائه نمود.

در ادامه خانم مهندس صدری کارشناس ارشد شرکت مشاور آبانگاه به ارائه اطلاعاتی در خصوص وضعیت منابع آبی استان، روش های تدریس هر چه موفق تر محتوای کتاب، تشریح چگونگی برگزاری تمرین مواجهه صحیح با سیلاب (مانور سیلاب) و معرفی اقلام کمک آموزشی و دانش افزایی تهیه شده ویژه استان قزوین پرداخت.

شایان ذکر است بخش پایانی کارگاه آموزشی گسترش سواد آبی و برنامه ریزی برگزاری مانور سیلاب به پرسش و پاسخ در خصوص مباحث طرح شده اختصاص یافت.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای قزوین

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای قزوین

    شركت آب منطقه‌ای قزوین یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات