آمادگی دستگاه‌های آذربایجان‌شرقی برای مقابله با بحران‌های احتمالی ناشی از شرایط جوی

آمادگی دستگاه‌های آذربایجان‌شرقی برای مقابله با بحران‌های احتمالی ناشی از شرایط جوی

به گزارش شهریار، محمد باقر هنربر در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح این خبر اظهار کرد: تاکید شده است تا اداره کل راهداری، ماشین‌های برف روب و نمک پاش را در جاده‌ها مستقر کند که البته این ماشین‌ها به دلیل قرار داشتن در فصل زمستان همیشه در جاده‎ها و محورهای مواصلاتی مستقر بوده و راهدارخانه‌ها هم برای پذیرش مسافران آماده هستند.

او خاطرنشان کرد: پایگاه‌های امداد جاده‌ای و امداد کوهستان هلال احمر هم آماده بوده و مقرر شده است تا بسته‌های غذایی نیز برای مواجهه با رویدادهای احتمالی تهیه شود.

هنربر گفت: آمادگی کافی برای اسکان دادن به مسافران در راه مانده بر اثر بارش‌ برف و کولاک و رویدادهای احتمالی را داریم و در این راستا به شرکت نفت هم توصیه شده است تا تدابیر لازم را در خصوص تامین سوخت مورد نیاز اتخاذ کند.

او با ارائه توصیه‌هایی به هم استانی‌ها به هنگام بارش برف و کولاک گفت: توصیه می‎شود که هم استانی‌ها تا زمان مساعد شدن شرایط جوی از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و در غیر این صورت، حتما تجهیزات زمستانی مانند لباس گرم و زنجیر چرخ همراه داشته باشند و قوانین رانندگی را به ویژه هنگام عبور از مناطق کوهستانی رعایت کنند.

هنربر خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی طوفانی بودن هوا و سرعت زیاد آن که تا ۸۰ کیلومتر هم پیش بینی شده است، توصیه می‎شود که هنگام عبور از مبادی شهری نیز جوانب احتیاط را رعایت کرده و از کنار ساختمان‌های نیمه کاره، بنرهای تبلیغاتی و اشیای پرتاب شونده و درختان عبور نکنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات