تفاهمنامه جامع گردشگری یزد، شیراز و اصفهان امضا شد

تفاهمنامه جامع گردشگری یزد، شیراز و اصفهان امضا شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مرتضی جعفری گردشگری را از ابزارهای تعامل فرهنگی خواند و اظهار داشت: بشر در طول قرن‌های متمادی همواره به دنبال راهکارهای برقراری تعامل بوده و در عصر امروز، گردشگری از مهمترین ابزارهای تعامل فرهنگی به شمار می‌رود.
وی بیان کرد: ایران اسلامی مملو از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است و شیراز، یزد و اصفهان نیز از این امر مستثنی نیستند و همواره با بهره مندی از این جاذبه‌ها پذیرای گردشگرانی از سراسر کشور و جهان هستند.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شهرداری شیراز بیان کرد: امیدواریم با امضای این تفاهمنامه، شرایط بهتر و مطلوب‌تری برای گردشگران در این سه پایتخت فرهنگ و تمدن ایجاد شود.
جعفری عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های گسترده سه شهر یزد، اصفهان و شیراز در حوزه گردشگری و مشترکات فرهنگی بسیار بالایی که این سه شهر دارند، تفاهم‌نامه‌ای در راستای افزایش تبادلات حوزه گردشگری تنظیم و امضا شده که امیدواریم گامی در مسیر توسعه گردشگری باشد.
براساس این گزارش، در مراسمی به میزبانی شهرداری یزد، تفاهمنامه جامع گردشگری شیراز، یزد و اصفهان امضا و مثلث گردشگری در این سه استان تشکیل شد. معرفی ظرفیت‌های تاریخی و تمدنی این کانون گردشگری به جهانیان، تقویت همکاری‌های مشترک، استفاده از تجارب توسعه گردشگری، تقویت زیرساخت‌ شهرداری‌ها و راه‌اندازی مثلث طلایی گردشگری ایران از جمله مهمترین اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه همکاری است. برگزاری هفته‌های گردشگری، برگزاری سمپوزیوم گردشگری، تبادل تبلیغات شهری به منظور معرفی ظرفیت‌های گردشگری طرفین، برگزاری جشنواره تولیدات رسانه‌ای و حضور مشترک در نمایشگاه‌های بین‌المللی، از جمله موارد این تفاهم نامه سه جانبه بین شهرداری‌های یزد، شیراز و اصفهان است.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات