افتتاح و بهره برداری همزمان از 20 پروژه آبفای گیلان در هشتمین روز از دهه مبارک فجر

افتتاح و بهره برداری همزمان از 20 پروژه آبفای گیلان در هشتمین روز از دهه مبارک فجر


با حضور استاندار گیلان انجام شد:افتتاح و بهره برداری همزمان از 20 پروژه آبفای گیلان در هشتمین روز از دهه مبارک فجر

افتتاح و بهره برداری همزمان از 20 پروژه آبفای گیلان در هشتمین روز از دهه مبارک فجر

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در مراسم افتتاح پروژه های این شرکت اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب استان گیلان همزمان با ایام مبارک دهه فجر 20 پروژه عمرانی را در نقاط مختلف استان با ارزش 245 میلیارد ریال افتتاح و بهره برداری خواهد نمود.

وی در ادامه گفت: احداث 4 واحد ایستگاه بالاآورنده فاضلاب در رشت و انزلی و اجرای بیش از 12 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در رشت و نصب 1985 فقره انشعاب فاضلاب و همچنین نصب و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب مسکن مهر 76 واحدی سیاهکل از اهم پروژه های قابل افتتاح در راستای دفع بهداشتی فاضلاب در ایام مبارک دهه فجر می باشد.

رئیس هیأت مدیره شرکت آب و فاضلاب استان گیلان همچنین اظهار داشت: تا پایان برنامه ششم توسعه جمعیت تحت پوشش خدمات آبرسانی به 99.97% و جمعیت تحت پوشش خدمات دفع بهداشتی فاضلاب به 72.8% خواهد رسید که معادل 117 هزار اشتراک در حوزه آب و 71 هزار مشترک در حوزه فاضلاب بر جمعیت تحت پوشش خدمات این شرکت افزوده خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان هدف از اجرای این پروژه ها را ارتقاء بهداشت عمومی و حفظ سلامت جامعه اعلام کرد و افزود: وزارت نیرو نیز در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در 31 استان 227 پروژه را با اعتباری به ارزش 33 هزار میلیارد تومان تا پایان سالجاری افتتاح و بهره برداری خواهد نمود.

حسینی افزود: به لحاظ برخورداری جمعیت تحت پوشش خدمات آب شهری، آستارا از میانگین استان بالاتر است و در راستای طرح تأمین آب آستارا دو طرح کوتاه مدت و بلند مدت در دستور کار است که اجرای خط انتقال جهت جبران کمبود آب خام تصفیه خانه بهارستان در هفته دولت به بهره برداری رسید.

وی همچنین تصریح کرد: در پروژه رینگ آب دور شهر آستارا نیز 5500 متر خط انتقال با اعتبار 40 میلیارد ریال اجرا شد که هدف از اجرای آن تأمین آب آشاميدني شهرآستارا و ارتقاء کمیت وکیفیت آب می باشد و جمعیتی معادل 15 هزار نفر از آن بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به طرح آبرسانی از رودخانه چلوند به آستارا با اعتبار 218 میلیارد تومان خواستار پیگیری نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی جهت تأمین اعتبار این پروژه از ماده 56 شد.

وی در خصوص طرح فاضلاب شهرستان آستارا خاطرنشان کرد: یک دستگاه پکیج به ظرفیت 1000 مترمکعب در مرحله برگزاری مناقصه است و بدلیل موقعیت خاص آن به روش EPC اجرا خواهد شد که با افتتاح و بهره برداری از آن مردم عزیز شهرستان از مزایای این پروژه ها بهره مند خواهند شد.

وی همچنین یادآور شد: این پروژه ها از محل اعتبارات ملی و استانی با اعتباری بالغ بر 245 میلیارد ریال تأمین اعتبار شده است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان یک شرکت در شهر رشت می باشد

   نظرات