۶۷ میلیارد تومان پروژه آب منطقه‌ای گلستان افتتاح و کلنگ‌زنی...

مدیر عامل آب منطقه‌ای گلستان گفت: ۶۷ میلیارد تومان پروژه عمرانی آب منطقه ای گلستان شامل ۱۷ پروژه افتتاحی و ۳۹ پروژه کلنگ‌زنی طی دهه فجر در استان اجرا میشود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان مهندس علی نظری در نشست خبری به مناسبت دهه فجر اظهار کرد: در دهه فجر امسال در مجموع ۵۶ پروژه عمرانی شامل ۱۷ پروژه افتتاحی و ۳۹ پروژه کلنگ‌زنی اجرا میشود.
وی با اشاره به اینکه این پروژه ‌ها در حوزه تأمین و عرضه آب، مهندسی رودخانه و بهبود بهره‌برداری و حفاظت منابع آب افتتاح و کلنگ‌زنی میشوند، افزود: اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های دهه فجر در گلستان ۶۷ میلیارد تومان است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان با بیان اینکه در این ایام در هر ۱۴ شهرستان پروژه قابل افتتاح و کلنگ‌زنی داریم، ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی تکمیل مخزن ۲۰ هزار مترمکعبی گرمابدشت و خطوط انتقال آب به زون‌های سه و چهار، بهره‌برداری از عملیات اجرایی لایروبی رودخانه گرگانرود در محدوده شهرستان آق قلا، افتتاح احداث سد انحرافی، مخزنی و کانال سیلاب بر کملر و کلنگ‌زنی لایروبی رودخانه شهید خنجری، رودخانه سوسرا، رودخانه خرمارود، رودخانه نرماب و رودخانه خرخر و … بخشی از پروژه‌های عمرانی اجرایی در دهه فجر امسال است.
مهندس نظری به خسارت سیل اواخر سال گذشته و اوایل امسال در گلستان هم اشاره و تصریح کرد: سیل در مجموع ۴۹۹ میلیارد تومان به تاسیسات آبی استان خسارت وارد کرد که تاکنون ۸۰ میلیارد تومان یعنی معادل ۱۶ درصد از خسارت وارده، اعتبار برای جبران خسارت تخصیص یافته است.
وی گفت: در صورت تخصیص اعتبارات کارها با شتاب خوبی پیش خواهد رفت؛ هرچند تا کنون نیز به رغم محدودیت‌های اعتباری اقدامات  بسیار خوبی برای جبران خسارت‌های سیل در استان انجام شد.
مهندس نظری  با تأکید بر اینکه لایروبی تنها راه چاره برای مدیریت سیلاب در گلستان نیست، خاطرنشان کرد: تا قبل از وقوع سیل امسال هزار و ۷۴۹ کیلومتر لایروبی در گلستان انجام شده بود و حین سیل ۱۰۵ کیلومتر دیگر لایروبی شد.
وی به تعریض کانال‌های آب با توجه به شیب اندک مناطق شمالی استان به ویژه در آق‌قلا اشاره کرد و افزود: در زمان سیل برای بهبود روند آب‌گذری 26 کیلومتر از کانال‌های آب تعریض و 21.5 کیلومتر کانال جدید حفر شد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای گلستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای گلستان

    شركت آب منطقه‌ای گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات