برگزاری مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر در جمع کارکنان صنعت آب و...

مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر ،یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای همیشه جاوید ایران عزیز با حضور مدیران عامل و کارکنان صنعت آب و برق استان زنجان و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالفضل موسوی فاضل خراسانی کارشناسی ارشد آسیب های اجتماعی و مشاور خانواده با محوریت خانواده تمدن ساز در گام دوم انقلاب روز یکشنبه 20 بهمن راس ساعت 9 صبح در سالن همایش امام خمینی(ره) به میزبانی شرکت آب و فاضلاب روستائی زنجان برگزارشد.

حجت‌‏الاسلام سیدابوالفضل موسوی‏‌فاضل‏‌خراسانی در جمع  کارکنان صنعت آب و برق زنجان اظهار داشت: تشکیل زندگی قبل از شناخت کافی ، آرمان‌های مورد نظر در زندگی را به چالش کشیده و علاوه بر ایجاد فاصله، زمینه را برای بروز اختلالات زندگی فراهم می‌کند .

وی تصریح کرد: تعارض و فشارهای روانی ناشی از این کمبود در هر دو طرف چه زن و چه مرد، بدبینی و عدم سازش را تقویت می‌کند.

موسوی‏‌فاضل‏‌خراسانی تصریح کرد: طلاق پدیده‌‏ای است که بر تمامی جوانب جمعیت اثر می‏‌گذارد؛ زیرا موجب می‏شود فرزندانی محروم از نعمت‏های خانواده تحویل جامعه شوند که احتمالا فاقد سلامت کافی روانی در احراز مقام شهروندی یک جامعه هستند .

کارشناس ارشد آسیب‏‌های اجتماعی و مسائل خانواده اظهار داشت: اسلام می‌خواهد تا حد امکان طلاق صورت نگیرد و طلاق را به عنوان یک چاره‏‌جویی در مواردی که تنها راه جدایی است، تجویز کرده است و مردانی را که مرتب زن می‌گیرند و طلاق می‌دهند دشمن خدا می‌داند .

وی با بیان اینکه طلاق به هر دلیل درست یا نادرست پیامدهایی دارد، افزود: بروز افسردگی و ایجاد روحیه پرخاشگری و عصیان در فرزندان،انکار حقایق و گرایش به سوی مواد مخدر از جمله این پیامدهاست .

موسوی‏‌فاضل‏‌خراسانی خاطرنشان کرد: توجه به مسائل معنوی و تشابه زوجین از لحاظ اعتقادات مذهبی، ساده‏‌زیستی، ازدواج عاقلانه، دقت کافی در انتخاب همسر، عدم دخالت اطرافیان، تعیین مهریه مناسب، خوش رفتاری و گذشت از غفلت‏ها از مهم ترین ارکان حفظ خانواده هاست.

حجت‌الاسلام فاضل خراسانی استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تفسیر بخش نخست بیانیه گام دوم انقلاب از نگاه مقام معظم رهبری اظهار کرد: در دهه دوم شاهد برخی مسائل هستیم که وجود این پدیده‌های دردناک در جامعه شیعی یک پارادوکس است و نباید شاهد گسل‌های زیستی باشیم .

اسلام مکتبی برای همه عصرهاست و این ما هستیم که نمی‌توانیم از اسلام به خوبی استفاده کنیم.

در پایان مراسم،به قید قرعه به همکارانیکه در مسابقه بیانیه گام دوم انقلاب شرکت کرده و جواب صحیح داده بودند،جوائزی اهداءشد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات