رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در استان البرز بیان کرد: درصدد هستیم در دو برنامه پنجساله و حتی در زمانی کمتر، اشتغال مهندسان را کامل کنیم

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در استان البرز بیان کرد: درصدد هستیم در دو برنامه پنجساله و حتی در زمانی کمتر، اشتغال مهندسان را کامل کنیم

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، مهندس خرم در این دیدار پس از استماع نظرات رییس و اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز، در سخنانی تاکید کرد :در شرایط حاضر رابطه ما با وزارت راه و شهرسازی، دولت و مجلس بسیار خوب است. شورای مرکزی و سازمان های استانی نیز روابط بسیار خوبی دارند و خواهند داشت و دیدارها و بازدیدهای استانی نیز به این مورد کمک خواهد کرد. انشاالله پشتیبانی خدا هم هست و بهترین شرایط برای خدمت به مردم و جامعه فراهم است.وی با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بزرگترین و باکیفیت ترین  مجموعه مردم نهاد، در دنیا است افزود: ما یک شبکه گسترده از نیروهای فرهیخته مومن و متعهد در سراسر کشور داریم که متاسفانه از آن استفاده نمی کنیم.


خرم اضافه کرد: جایگاه ما باید با قانونگرایی، ضابطه مندی،معیار پذیری و عمل به استاندارد، سریعاً بهبود یابد و دست در دست هم، با همفکری و همکاری یکدیگر، سازمان نظام مهندسی ساختمان را به جایگاه اصلی آن برسانید . نباید اجازه دهیم که قانون گریزی و قانون ستیزی به یک افتخار تبدیل شود .


وی تاکید کرد: مقررات ملی ساختمان را باید از کودکی به نسل ها آموزش داد و قانون‌گرایی و فرهنگ سازی ساخت و ساز فنی تخصصی و اصولی را ترویج کرد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشور ضمن زنده کردن یاد دکتر احمد حامی ازمفخر استان البرز و پدر مهندسی نوین ایران به کلامی از وی اشاره کرد که گفته بود:« مهندس باید در یک دست قرآن و در دست دیگر استاندارد را داشته باشد و از آن حفاظت کند و ملاک قرار دهد.»وی با اشاره به مذاکرات انجام شده با مراجع مختلف برای بهر گیری از ظرفیت علمی و تخصصی مهندسان اضافه کرد: ما در صدد هستیم مرکز نوآوری در مذاکره را با همکاری نهادهای مربوطه برای مهندسان جوان راه‌اندازی کنیم و آنها را آموزش دهیم.

خرم همچنین از مذاکره با برخی کشورها جهت برگزاری دوره های مربیگری مهندسان و صدور گواهینامه بین المللی برای مهندسان و همچنین مذاکره با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای گذراندن آموزش مهارتی توسط  داوطلبان کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی ساختمان خبر داد.


وی در خصوص مشکلات حقوقی اعضای هیات مدیره استانها اظهار داشت: برای دفاع حقوقی از اعضای هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان استانها وسایراعضا ، یک هیات داوری ۵ نفره  ایجاد می کنیم که علاوه بر رسیدگی به پرونده های معوقه، در مورد سایر دعاوی مرتبط، اعم از اعصار، بازداشتی، امور مالیاتی، حقوقی، بیمه‌ای یا بانکی به مدد می آیند.این گروه به صورت آماده به کار و بدون دریافت هزینه با مهندسان همکاری دارند. همچنین یک مشاوره ویژه و کارآزموده برای مساعدت در حل مسائل مالی و حقوقی مهندسان، بدون دریافت هزینه همکاری می کند.رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از اخذ دستور  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به منظور تاسیس یک پژوهشگاه صنعت ساختمان، خبر داد که قرار است در ابتدا با یک پژوهشکده کار خود را شروع کرده و به تدریج به هفت پژوهشکده با ۳۵ عضو هیات علمی رسمی ارتقا یابد. وی تاکید کرد این پژوهشگاه همکاری نزدیکی  با مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی خواهد داشت.


لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    منبع خبر

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز یک انجمن در شهر کرج می باشد

    نظرات