عزل، در انتظار مدیرانی که با سمن ها تعامل و جلسات منظم نداشته باشند

عزل، در انتظار مدیرانی که با سمن ها تعامل و جلسات منظم نداشته باشندصبح امروز، پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه، هیات مدیره شبکه سمن های محیط زیست و منابع طبیعی با دکتر عیسی کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معاونان این سازمان دیدار کردند. در این دیدار، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: مدیران کل استان‌هایی که با سمن ها دیدار و تبادل نظر منظم نداشته باشند، برکنار خواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در دیدار هیات مدیره شبکه سمن های محیط زیستی با رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معاونان این سازمان دیدار کردند .
در ابتدای این دیدار، دکتر عیسی کلانتری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، ضمن خوشامدگویی، در خصوص تلفات پرندگان در تالاب میانکاله و نقش قانونی سازمان دامپزشکی کشور گفت: در قانون، سازمان دامپزشکی تنها مرجع تشخیص بیماری های حیات وحش و حیات اهل است که علت تلف شدن پرندگان در میانکاله را سم بوتولیسم عنوان کرد. سازمان محیط زیست هم با توجه به شناخت از سازمان دامپزشکی و تخصص آنها از این سازمان حمایت می کند.
دکتر کلانتری در ادامه به اهمیت و نقش سمن ها در کشور پرداخت و تاکید کرد: مدیران کل استان‌هایی که با سمن ها دیدار و تبادل نظر منظم نداشته باشند، عزل خواهند شد.
در ادامه این نشست، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، جذب محیط بانان جدید را یکی از اساسی ترین ارکان و وظایف سازمان برشمرد و گفت: با تعداد اندکی محیط بان نمی‌توان مناطق حفاظت شده را حفظ و مدیریت کرد و مصوب شده که سالانه ۳۰۰ محیط بان به بدنه محیط بانی کشور اضافه شود. ضمن اینکه این محیط‌بان ها در مرکز آموزش محیط بانی سازمان که جایگزین دانشکده محیط زیست می شود، آموزش های لازم را خواهند دید.
در ادامه، الموتی دبیر شبکه ملی سمن های محیط زیستی کشور از تعامل و همکاری ویژه سازمان با سمن ها تشکر کرد و گفت: سازمان محیط زیست، تنها بخش از دولت است که به شکل خاص و منظم با سمن ها همکاری و نشست دارد و شاهد این موضوع نیز، جلسات منظم با ریاست و معاونان این سازمان است که این موضوع، جای تقدیر و تشکر ویژه دارد.
در بخش پایانی این دیدار نیز، ابهامات محیط زیستی اعضای هیات مدیره شبکه سمن های محیط زیستی مطرح شد و معاونان سازمان به پرسش های طرح شده، پاسخ دادند. لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات