جیرنده رودبار به عنوان منطقه شکار ممنوع در استان گیلان به تصویب رسید

جیرنده رودبار به عنوان منطقه شکار ممنوع در استان گیلان به تصویب رسید


به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان  با اعلام این خبر گفت: برای صیانت  از عرصه های با ارزش اکولوژیک استان و تحقق سیاستهای سازمان در جهت حفاظت و  ارتقاء سطح مناطق  و طبق درخواست مسئولین سیاسی و اهالی جیرنده  رودبار ، پس از بازدیدهای مکرر کارشناسان حفاظت محیط زیست از منطقه و ارزیابی ظرفیت اکولوژیک و حیات وحش منطقه، جیرنده رودبار به عنوان منطقه شکار ممنوع در استان گیلان به تصویب رسید.
قربانعلی محمد پور تصریح کرد: با توجه به پتانسیل موجود و قرار گیری منطقه موصوف در کریدور منطقه حفاظت شده الموت قزوین و حفاظت شده سیاهرود رودبار، جهت ارتقاء سطح حفاظت  و ارائه  گزارش و تکمیل فرم به سازمان حفاظت محیط زیست، و متعاقب آن با پیگیریهای مکرر این اداره کل در سازمان متبوع ، جیرنده رودبار از تاریخ بیستم آذرماه سال جاری،  به مدت ۵ سال،  به عنوان منطقه شکار ممنوع در استان گیلان تصویب نهایی رسید.
محمدپور افزود: پیشنهاد ارتقاء سطح مناطق حفاظت شده چسلی و بی بی یانلو ، دیلمان درفک و ناو اسالم در سازمان متبوع در حال بررسی و اقدام برای تصویب است. لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات