از 227 طرح بزرگ پویش #هرهفته_الف_ب_ایران 157 پروژه وارد مدار شدند

وزیر نیرو گفت: از مجموع 227 طرح بزرگی که در نیمه سال وعده دادیم، 157 پروژه افتتاح شد و 70 پروژه باقیمانده در 10 استان به بهره‌بردای خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان، دکتر اردکانیان در مراسم افتتاح سد سرنی میناب اظهار کرد: خدا را شاکرم که در هفدهمین هفته پویش هر هفته #الف_ب_ایران در استان هرمزگان هستم و پروژه بسیار مهم و تاثیرگذار سد مخزنی سرنی به بهره‌‌برداری خواهد رسید.

وی ابراز داشت: در راستای اجرای این پروژه حدود 550  نفر در کارگاه مشغول بودند که اغلب آن‌ها بومی استان هرمزگان بودند .

ملایی عنوان کرد: از مجموع 227 طرح بزرگی در نیمه سال وعده کردیم 157 پروژه را به افتتاح رساندیم و وارد مدار بهره‌برداری شدند و 70 پروژه دیگر در 10 استان به بهره‌بردای خواهد رسید.

وزیر نیرو ابراز داشت: وزارت نیرو در استان هرمزگان علاوه بر پروژه‌های امروز، صد و 44 پروژه آب، برق و فاضلاب را با سرمایه‌گذاری بالغ بر شش هزار و 200 میلیارد تومان در دست اجرا دارد که به صورت متوسط از 56 درصد پیشرفت برخوردار هستند. امیدوارم نیازهای این پروژه به موقع تدارک دیده شود تا مردم و صنایع در عرصه‌های مختلف استان هرمزگان از این پروژه‌ها بهره‌مند شوند.

اردکانیان خاطرنشان کرد: می‌دانیم که خمیر مایه چنین موفقیت‌هایی همدلی و همداستانی تمام دست اندرکاران است. به ثمر رسیدن این طرح‌ها، حمایت و پشتیبانی سایر دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد.

وی با قدردانی از همدلی میان مسئولین استان هرمزگان، بیان داشت: در حال حاضر دغدغه ما که تامین آب شرب مردم استان هرمزگان بود برطرف شده است که امیدواریم تداوم این موضوع با کاهش هدر رفت آب با کیفیت و مصرف صحیح تداوم داشته باشد.

وزیر نیرو اذعان کرد: جلساتی در وزارت نیرو برگزار خواهد شد تا بتوان از ظرفیت بخش خصوصی برای تاب آور کردن استان هرمزگان در راستای پایداری تامین آب و انرژی استفاده کرد.

اردکانیان تشریح کرد: تا سال 1400 حدود 50 درصد ظرفیت نصب شده تولید برق در استان هرمزگان افزایش پیدا کند و امیدوارم عملیات اجرایی نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک نیز به زودی آغاز شود.

وی ابراز داشت: آن چه که هنوز جای کار دارد بخش مربوط به استیفای یکی از حقوق مسلم مردم یعنی لذت بردن از داشته‌ها است. در کنار توجه به کمبودها برای برنامه‌ریزی صحیح، می‌بایست به داشته‌ها و دستاوردهایمان هم توجه کنیم و به یکدیگر متذکر شویم.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: 41 سال پیش به درستی تمام پلشتی‌های رژیم گذشته پیش رو بود و ما دوگانه‌ای که برای انتخاب داشتیم دو گانه بد و خوب بود. بعضا نشان داده‌ایم که هنوز در آن فضا به سر می‌بریم ما باید یکدیگر را کمک کنیم که دوگانه ما میان خوب و خوب‌تر شود.

اردکانیان تصریح کرد: اگر کماکان در دوگانه سیر کنیم با اشخاصی که با اصل این نظام مخالف هستند همراستا خواهیم شد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای هرمزگان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای هرمزگان

    شركت آب منطقه‌ای هرمزگان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات