جلوگیری از برداشت ۱۳۳ هزار متر مکعب آب

مدیر امور منابع آب فیروزکوه گفت: طی یک هفته کاری با انسداد ۳ حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه ۱۳۳ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی طی یک هفته کاری ۳ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستاهای کلفور، امین آباد و سیاده در مجموع به عمق ۶۵ متر و با دبی ۱۱ لیتر برثانیه مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۱۳۳ هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی جلوگیری شد.

مرادی نسب با اشاره به اینکه در ماه جاری ۲۵ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و ۱۱ اخطاریه در بخش آب های سطحی صادر شده است، تصریح کرد: ۵۰ فقره چاه مجاز نیز مورد کنترل و نظارت  بر بهره برداری از آن ها قرار گرفته است.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: امور منابع آب فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات