شهر اصفهان برای مسافران نوروزی و شهروندان اصفهان دلپذیر شود

شهر اصفهان برای مسافران نوروزی و شهروندان اصفهان دلپذیر شود

به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شورای اسلامی شهر؛ علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن و ابراز امیدواری نسبت به الگو قرار دادن رفتار و منش حضرت زهرا (س) در زندگی همه شهروندان اظهار کرد: هفته گذشته شهرداری در برنامه‌های دهه مبارک فجر ورود خوبی را در حوزه آذین بندی شهر و برگزاری ویژه برنامه‌های این ایام فعالیت‌های خوبی را از سوی اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و سازمان خدمات شهری در این زمینه عملکرد خوبی را داشتند.

وی به همزمان شدن ایام دهه فجر امسال با چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: برنامه‌ها به گونه‌ای بود که هم حرمت این ایام حفظ شد و برنامه‌های دهه فجر نیز به خوبی برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان همچنین ضمن قدردانی از برگزاری برنامه فرهنگی "شب اصفهان در تبریز" اظهار کرد: هر چند توفیق حضور در این برنامه را نداشتیم اما اخبار حاکی از استقبال خوب مردم تبریز از این برنامه‌ها بوده است، پخش این برنامه از صدا و سیمای تبریز نیز قابل توجه بوده است که جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه در اسفند ماه امسال نیز همانند سال‌های گذشته زیباسازی و پیرایش شهر را خواهیم داشت، گفت: برنامه ریزی خوبی برای امسال تدارک دیده شده است و امیدواریم در اجرای این برنامه‌ها نهادهای متولی موفق باشند و شرایط به گونه‌ای باید که شهر هم برای شهروندان و هم گردشگران قابل قبول باشد.

نصر اصفهانی افزود: زیباسازی شهر هزینه‌های زیادی دارد و باید در این زمینه تاجایی که امکان دارد صرف‌جویی را داشته باشیم.

وی به مصوبه افزایش ۳۰ درصد فوق العاده جذب در هیئت وزیران اشاره کرد و گفت: اتفاقات خوبی در بودجه امسال در مباحث رفاهی کارکنان شهرداری رخ داد و شاهد افزایش خوبی در امور رفاهی بوده ایم و این افزایش حقوق و مباحث رفاهی امیدوارم بتواند منجر به اتفاقات خوبی در شهرداری اصفهان شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: ما به عنوان مدیران شهرداری باید تلاش کنیم شرایطی فراهم شود تا دسترسی به مدیران آسان شود تا افزایش تعلق سازمانی و سرزندگی شهر و شهرداری را شاهد باشیم در این زمینه یکی از مواردی که به جد مورد نیاز است سعه صدری است که همه مدیران بایستی از آن برخوردار باشند که بسیار می تواند گره گشا باشد.

وی ضمن اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جمعه هفته جاری با بیان اینکه می‌شد در انتخابات فضای بهتری را برای حضور بیشتر مردم در انتخابات داشته باشیم، ادامه داد: اما باید توجه داشته باشیم که در این شرایط نیز باید از حق خود در راستای تعیین سرنوشت استفاده کنیم و امیدوارم نمایندگانی شایسته وارد مجلس شوند.

نصر اصفهانی با اشاره به بررسی بودجه شهرداری اصفهان در کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق شورای شهر اصفهان اظهار کرد: امروز این بودجه به تصویب نهایی خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در بحث تدوین بودجه حدود سه هزار نفر ساعت در تدوین بودجه وقت صرف شده است و حدود ۳۵۰ نفر ساعت در هفت کمیسیون تخصصی شورا این مباحث دنبال شد، ادامه داد: در نهایت دقت و سعه صدر و تلاش همه همکاران در دو نوبت صبح و بعدازظهر کمیسیون تلفیق، بودجه سال ۹۹ شهر را نهایی کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: بودجه‌ای که شهرداری به عنوان بودجه پیشنهادی ارائه داد منابع از بخش درآمدی منابع شهرداری پنج هزار ۱۲۰ میلیارد تومان و سازمان ۷۲۰ میلیارد تومان بود اما بر اساس بررسی در کمیسیون تلفیق ۸۸ میلیارد تومان در منابع شهرداری و در سازمان‌ها یک میلیارد تومان تغییر داشت و بودجه بر روی مرز شش هزار میلیارد تومان بسته شده است.

وی با بیان اینکه با تلاش و پیگیری صورت گرفته نهایتاً از محل تخصیص اوراق مشارکت که برای حمل و نقل عمومی اختصاص پیدا کرده بود ۹۰ دستگاه اتوبوس خریداری شد، ادامه داد: از این تعداد ۴۰ دستگاه آن تا پیش از عید وارد ناوگان خواهد شد و ۵۰ دستگاه هم تا پایان اردیبهشت سال ۹۹ به شهر اصفهان تحویل خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اصفهان

    منبع خبر

    شورای شهر اصفهان

    شورای شهر اصفهان یک شورای شهر در شهر اصفهان می باشد

      نظرات