رونمایی از پهپاد زیست محیطی با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست

رونمایی از پهپاد زیست محیطی با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، محمد جعفری مدیر عامل شرکت دانش بنیان رایان نو در مراسم رونمایی این پهپاد گفت: این پهپاد عمود پرواز است که توانایی ۴ ساعت پرواز مداوم دارد، همچنین دوربین اسکن بر روی آن نصب شده و توانایی ارسال فیلم و عکس را به طور همزمان دارد.
وی افزود: دوربین RGV بر روی آن نصب شده که قابلیت تشخیص هر شیء که چشم قادر به دیدن آن نیست را دارد. مثلا اگر حیوانی پشت سنگی باشد این دوربین توانایی دیدن آن را دارد.

جعفری با اشاره به اینکه می‌توانیم پرنده را  در فاصله ۱۰۰ متری رصد کنیم، گفت: این پهپاد قادر به تصویر برداری از تمام سرزمین با اولویت محیط‌زیست است و قرار است برای اولین بار کرخه، هیرمند، بندرانزلی و میانکاله توسط این پهپاد رصد و پایش شود.

وی اظهارداشت: امروزه پایش محیط زیست با ابزارهای قدیمی قابل انجام نیست و نیازمند پایش با ابزارهای نوین هستیم که بر این اساس سه محصول را برای سازمان حفاظت محیط‌زیست تهیه کردیم که این پهپاد در همین راستا تهیه شده است.
جعفری افزود: همچنین سامانه سنجش از راه دور را برای سازمان حفاظت محیط‌زیست تهیه کردیم که با تمرکز بر پایش تالاب‌ها و سواحل فعالیت می‌کند و قادر است تمام تعارضات را پایش و در اختیار سازمان محیط زیست قرار دهد.

به گفته وی این سامانه هر ۱۶ روز گزارش‌های جمع شده را به سازمان حفاظت محیط‌زیست ارسال می کند.

وی اضافه کرد: همچنین سامانه هوش مصنوعی را نیز به عنوان سومین محصول تهیه و در اختیار سازمان حفاظت محیط‌زیست قرار دادیم که قادر است هر مداخله‌ای که با روش های معمولی قادر به تشخیص نیست را تشخیص دهد.

وی افزود:  با این روش توانستیم کشت خشخاش در کرمانشاه و کردستان را مشخص کنیم و در اختیار نیروی انتظامی قرار دهیم.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات