کوتاه مرتبه‌سازی در شهرهای جدید

کوتاه مرتبه‌سازی در شهرهای جدید

www.BanaNews.irمعاون وزیر راه و شهرسازی از احتمال کاهش ساخت مسکن مهر در سال آینده خبر داد و گفت: مسکن مهر ویلایی در برخی از شهرهای جدید اجرایی شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جمشید نورصالحی در گفتگو با مهر درباره قرارداد انبوه سازان برای ساخت مسکن مهر در شهرهای جدید، گفت: در ۳ ماهه پایانی سال ۹۰ برآورد نیاز ساخت مسکن مهر برای سال آینده انجام می شود و براساس آن، با انبوه سازان قرارداد بسته خواهد شد.

وی با اعلام اینکه پیش بینی می شود سال آینده تعداد واحدهای مسکن مهر مورد نیاز از امسال کمتر باشد، اظهار داشت: در ابتدا باید واحدهای در حال ساخت به نتیجه برسند و پس از آن وضعیت مسکن مهر سال آینده و تعداد قراردادها با انبوه سازان مشخص شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تعداد مسکن مهر را در سال جاری ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد عنوان کرد و افزود: این تعداد در شهرهای جدید به ۳۷۰ هزار واحد مسکن مهر می رسد؛ بنابراین به نظر می رسد که حجم عمده ساخت و ساز مسکن مهر در شهرهای جدید امسال انجام شود و تعدادی هم برای سال آینده بماند.

نورصالحی بابیان اینکه درحال حاضر ۵۰۰ هزار انبوه ساز مشغول فعالیت در طرح مسکن مهر هستند، بیان کرد: در کل تقریبا ۲۶۰ هزار انبوه ساز در شهرهای جدید و در همین حدود هم در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر مشغول ساخت وساز هستند.

مسکن مهر ویلایی در شهرهای جدید

وی درباره ویلاسازی در شهرهای جدید، اظهار داشت: مسکن مهر ویلایی به نوعی از مسکن گفته می شود که در ۲ طبقه ساخته شده و به اصطلاح کوتاه مرتبه هستند که در شهرهایی که تراکم جمعیتی کمتری داشتند و تقاضا برای ساخت مسکن کمتر بود این طرح به اجرا رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی از اجرای این طرح در اغلب شهرهای جدید خبرداد و گفت: مسکن مهر ویلایی در شهرهای جدید استان مرکزی، خوزستان، اصفهان و خراسان رضوی ساخته شده و تعدادی کوتاه مرتبه سازی هم در شهر جدید پرند انجام گرفته است.

نورصالحی درخصوص آورده متقاضی برای مسکن مهر ویلایی، بیان کرد: آورده در هر شهری متفاوت است اما در کل به نسبت دیگر طرح های مسکن مهر آورده بیشتری لازم دارد.

 

 

    نظرات