دانش‌آموزان در ارتقای سطح سواد آبی نقش موثری دارند

دانش‌آموزان در ارتقای سطح سواد آبی نقش موثری دارند

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی پوراحمد" در آیین اختتامیه طرح ملی داناب و طرح گسترش سواد آبی با محوریت کتاب انسان و محیط‌زیست سال تحصیلی 98-97 و همچنین افتتاحیه طرح مذکور در سال تحصیلی 99-98 که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، معاونان، سرگروه‌های آموزشی، دبیران و برگزیدگان مسابقات طرح مذکور در سالن جلسات شهدای شرکت آب منطقه‌ای ایلام برگزار شد، گفت: هدف از برگزاری این طرح، آماده‌سازی دانش‌آموزان و ورود عملیاتی آنها در قالب اجرای مانور آموزشی سیلاب است .
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت منابع آبی استان، اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن کشور و استان ایلام در ناحیه خشک و نیمه خشک و همچنین کاهش نزولات آسمانی در چند سال اخیر، صیانت از منابع آب اهمیت دو چندان می‌یابد.
پوراحمد افزود: دانستن و آگاهی داشتن در مورد اهمیت آب و مشارکت عملی داشتن دانش‌آموزان در نجات آب از مهمترین اهداف مشترک در اجرای طرح داناب است .
در ادامه، "اسفندیار رستم‌زاد" مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این مراسم به اهمیت اجرای طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب و نقش آن در دغدغه‌مند کردن و مشارکت دادن دانش آموزان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه میزان بارندگی‌ها در استان ایلام از متوسط کشوری و جهانی پایین‌تر است، می‌طلبد نسل‌های آینده را در جهت  سواد آبی دغدغه‌مند کرد.
وی خاطرنشان کرد: باید با کمک شرکت آب منطقه‌ای تلاش کنیم که دانش آموزان امروز به عنوان کشاورزان فردا، در راستای اجرای چنین  طرح‌هایی با تعامل و همراهی بیشتر شرکت نموده و حضور فعال داشته باشند.
در ادامه این مراسم با اهدای لوح تقدیر از سرگروه‌های آموزشی قدردانی بعمل آمد.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری طرح ملی داناب و گسترش سواد آبی با محوریت کتاب انسان و محیط‌زیست برای سال 99-98 بین شرکت آب منطقه‌ای و اداره آموزش و پرورش استان ایلام به امضا رسید.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات