فضاهای آموزشی مدارس در تابستان میتواند در اختیار  ...

فضاهای آموزشی مدارس در تابستان میتواند در اختیار ...

فضاهای آموزشی مدارس در تابستان میتواند در اختیار مدیریت شهری قرار گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا کمالی، مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه 7، در نشست مشترکی که با رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد و جمعی از مدیران سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از ورود مدیریت شهری و شورای شهر مشهد به حوزه فرهنگی دانش‌آموزان، اظهارکرد: ناحیه 7 تاکنون در حوزه‌های آموزش فرهنگ شهروندی، آسیب های اجتماعی و تربیت بدنی همکاری‌های خوبی را با شورای اجتماعی محلات داشته است.

وی در ادامه با اشاره به حوزه آموزش فرهنگ شهروندی، گفت: نسبت به این موضوع می‌توان دو نگاه داشت، یکی نهادینه کردن فرهنگ شهروندی و دیگری آموزش آن است؛ در زمینه نهادینه کردن باید مدارس ابتدایی را جامعه هدف خود قرار دهیم و درخصوص آموزش نیز باید بر روی افراد بالغ و خانواده‌ها متمرکز شد.

کمالی افزود: در خصوص نهادینه شدن فرهنگ شهروندی، طرح موفق «خوب مثل بچه‌ها» در منطقه 10 شهرداری اجرایی شد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 7 مشهد با بیان اینکه به کمک مدیریت شهری مشهد میتوان مراکز مشاوره دانش‌آموزی را در نواحی مختلف گسترش داد، گفت: متاسفانه در حال حاضر تنها در دو ناحیه ما مشاوره اولیاء و دانش‌آموزان تفکیک شده ارائه می‌شود که پاسخگوی نیازها نیست.

کمالی همچنین تصریح کرد: مدیریت شهری مشهد به نحو دیگری نیز میتواند به کمک آموزش و پرورش بیاید؛ به این ترتیب که کارشناسان خبره در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی را در اختیار آموزش و پرورش قرارداد و کارگاه‌های آموزشی ویژه مدیران و مربیان پرورشی در زمینه شناخت آسیب‌ها و نحوه برخورد با آنها را برگزار کند.

وی افزود: فضاهای آموزشی مدارس را میتوانیم در ایام تابستان در اختیار مدیریت شهری قراردهیم تا کارگاه‌های آموزشی در بخش آموزش حقوق شهروندی برگزار شود؛ بدون شک فراگیر شدن این اقدامات و طرح آنها از تریبون‌های گوناگون، اثرگذاری بیشتری در پی خواهد داشت.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات