ساخت ۵۹ هزار مسکن مهر در روستاها

ساخت ۵۹ هزار مسکن مهر در روستاها

وزیر راه و شهرسازی از وجود ۱۵۷ هزار واحد مسکونی مهر در دست ساخت در کشور خبر داد.http://www.bananews.ir/

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، علی نیکزاد امروز در مراسم بهره‌برداری از پروژه ۶۰۸ واحدی مسکن مهر اوز در منطقه لارستان گفت: هم اکنون ۱۵۷هزار واحد مسکونی با بیش از ۱۶ میلیون متر مربع مساحت در کشور در دست ساخت است.

وی با بیان اینکه مسکن مهر یکی از اولویت‌های مهم دولت در بخش مسکن است، افزود: از این آمار تعداد ۹۸ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید و بافت فرسوده شهری و ۵۹ هزار واحد آن در روستاها ساخته می‌شود.

به گفته نیکزاد دولت برای ساخت ۱۵۷ هزار واحد مسکن مهر بیش از دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات طی دو سال پرداخت کرده است.

عضو هیأت دولت با بیان اینکه مسکن مهر حداقل ۲۳۰ هزار نفر اشتغال در کشور ایجاد کرده است، افزود: کاهش و کنترل بازار مسکن، کاهش نرخ تورم، ایجاد امید و نشاط و تسهیل ازدواج و اعتماد مردم به نظام اسلامی و ایجاد اشتغال از جمله مزایای احداث پروژه‌های مسکن مهر در کشور است.

وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی اداره کل جذب سرمایه‌گذاری در این وزارتخانه خبر داد و خاطرنشان کرد: اداره کل جذب و سرمایه‌گذاری وزارت راه و شهرسازی با هدف تسریع در روند توسعه زیرساخت‌های کشور و استقبال از حضور بخش خصوصی در طرح‌های زیرساختی از جمله راه، فرودگاه، راه آهن و بندر تشکیل شده است.

 

 

    نظرات