در جهت عینی و عملی شدن«شهر ترمیمی» و «حقوق  ...

در جهت عینی و عملی شدن«شهر ترمیمی» و «حقوق ...

در جهت عینی و عملی شدن«شهر ترمیمی» و «حقوق شهرنشینی» گام برداشته شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در نشست تخصصی عدالت ترمیمی با بیان اینکه شورای پنجم شهر مشهد از نخستین روزهای فعالیت خود پیگیر تحقق و اجرایی شدن دو موضوع «شهر ترمیمی» و «حقوق شهرنشینی» بوده است، اظهارکرد: بسیار خرسندیم که این تلاش‌ها به ثمر نشسته ولی اکنون باید در جهت عینی و عملی شدن آنها گام برداریم.

حیدری با بیان اینکه به هیچ وجه نباید صرفا به تبیین نظری مسائل بپردازیم، گفت: یکی از نقیصه‌های کشور ما همین توجه صرف به حوزه‌های نظری است؛ ثمره آن هم، مطالعات، اسناد، تفاهم‌نامه‌ها و توافق‌نامه‌های متعددی است که کتابخانه‌ها و مراکز پژوهشی به وفور یافت می‌شوند و وارد فاز اجرایی نشده‌اند.

رئیس شورای شهر مشهد تاکید کرد: ترویج مفاهیمی چون شهر ترمیمی و منشور حقوق شهروندی در بین مردم زمانی میسر می‌شود که عموم جامعه آثار اجرایی شدن آن را لمس و مشاهده کنند؛ در چنین شرایطی این مفاهیم جزو مطالبات مردمی قرار می‌گیرد و با وجود تغییرات مدیریتی هیچگاه فراموش نخواهد شد.

حیدری افزود: مدیریت شهری مشهد باید بر روی یکی از متغیرهای شهر ترمیمی که وجه اجرایی عملی‌تری دارد، متمرکز شود و تعاریف روشنی از آن را داشته باشیم.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات