آمادگی سدهای استان تهران برای مهار سیلاب های احتمالی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت:حدود ۶۰ درصد از ظرفیت سدهای استان تهران خالی نگه داشته شده است تا در صورت وقوع سیلاب احتمالی معضلاب ما به حداقل ممکن کاهش یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" در گردهمایی دبیران و رابطین اقامه نماز دستگاه های اجرایی کشور که به میزبانی شرکت آب منطقه ای تهران برگزارشد، اظهار داشت: خوشبختانه طی دو سال گذشته در مجموعه کشور و در استان تهران از نظر بارندگی ها شرایط خوبی را پشت سر گذاشتیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون ذخایر برفی مناسبی در ارتفاعات تهران وجود دارد، گفت: سال گذشته درگیر سیلاب سنگینی در کشور شدیم و تا ۲۷ اسفند سال گذشته پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی حکایت از شرایط سیلابی نبود اما تجربه سال قبل به ما دیکته می کند که مدیریت مخازن سدها را به گونه ای انجام دهیم که اگر گرفتار سیلاب شدیم معضلات سال گذشته را نداشته باشیم.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی ۵۴ درصد مخازن سدهای کشور خالی است و این رقم در استان تهران بالای ۶۰ درصد است تا بتوانیم سیلاب های احتمالی را کنترل کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه  نهایت پیش بینی ما این است سال آینده جزو سال های خوب و نرمال از نظر منابع آبی است گفت: امیدواریم وضعیت مناسب بارش ها در سال ۹۹ نیز تداوم داشته باشد تا آب مورد نیاز بخش های مختلف با اتکا به سدهایی که پس از انقلاب ساخته شده تامین شود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات