45 عملیات اطفا و امداد سازمان آتش نشانی قزوین در یک هفته انجام شد

45 عملیات اطفا و امداد سازمان آتش نشانی قزوین در یک هفته انجام شد

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین؛ منتظری گفت: از مجموع 45 عملیات انجام شده طی روزهای 26 بهمن ماه تا 2 اسفندماه، بیشترین موارد مربوط به محبوس شدن و قفل شدن درب وحادثه آسانسور، بوده که با حضور به موقع آتش نشانان از بروز خسارات مالی بیشتر و خسارت جانی جلوگیری به عمل آمد که متاسفانه چهارنفر بر اثر گیر کردن دست در دستگاه نانوایی و سقوط به داخل چاه فاضلاب  و واژگونی خودرو دچار مصدومیت شده اند.

وی با بیان اینکه عموم مردم بر این باور هستند که محبوس شدن در آسانسور با تمام شدن اکسیژن همراه است، افزود: این باور غلطی است و در بازه زمانی کوتاه مدت اکسیژن داخل کابین از بین نمی‌رود، زیرا دیواره‌های اطراف آسانسور طوری تعبیه شده‌اند که هوا می‌تواند جریان داشته باشد.

منتظری با بیان اینکه توصیه می‌شود افراد سالمند و کودکان به تنهایی از آسانسور استفاده نکنند، ادامه داد: برخی از کودکان در هنگام ورود به آسانسور فرمان‌های مختلفی را به کلیدهای آسانسور را فرمان می‌دهند که این امر می‌تواند حادثه ساز باشد .

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری  قزوین  با تاکید بر اینکه شهروندان باید از انجام هر گونه اقدام خودسرانه برای خارج کردن افراد محبوس در آسانسور خودداری کنند، گفت: چنانچه در شرایط اضطراری شخصی در این زمینه دست به اقدام زد باید در گام اول نسبت به قطع برق آسانسور و خارج کردن آن از مدار اقدام کند که البته این امر تخصصی است .

وی با بیان اینکه شهروندان باید در هر شرایطی هر گونه حادثه آسانسور را به سازمان آتش نشانی اطلاع‌رسانی کنند، افزود: البته باید توجه داشت که تعداد حوادث گزارش شده در این زمینه به سازمان آتش‌نشانی رو به افزایش است و نیروهای امدادی را دچار فرسایش می‌کند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین تاکید کرد: بهتر است در هنگام وقوع آتش سوزی، بعد از زلزله و زمانی که نقص فنی کوچکی در آسانسور مشاهده شد، اصلا از آسانسور استفاده نکنید.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات