توقف عملیات برداشت غیر مجاز مصالح رودخانه ای و توقیف ماشین آلات...

رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی از توقیف ماشین آلاتی که اقدام به برداشت غیرمجاز مصالح رودخانه ای در بخش انگوت شهرستان گرمی می نمودند، خبر داد.

مهندس رضا بدرزاده اظهار کرد: با هماهنگی صورت گرفته با مقامات قضایی و همکاری پاسگاه انتظامی قره آغاج انگوت و به همت اکیپ گشت و بازرسی و عوامل اداره منابع آب گرمی، دو دستگاه کامیون و یک دستگاه لودر که در مسیل عبا قشلاقی اقدام به برداشت غیر مجاز مصالح می کردند توقیف شده و به پارکینگ انتقال یافتند .

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت رودخانه ها، هر گونه دخل و تصرف در آن بدون اخذ مجوز از شرکت آب منطقه ای ممنوع بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد .

رئیس اداره منابع آب گرمی یادآور شد: یکی از خطرات برداشت غیر اصولی مصالح از بستر رودخانه، تغییر رژیم جریان رودخانه و بهم خوردن شرایط طبیعی آن، غرق آب شدن اراضی روستائیان، تخریب یا آسیب دیدن ابنیه های اجرا شده در مقاطع عرضی آن، تشدید حوادث سیل و افزایش خسارت های ناشی از آن و همچنین تاثیر سوء در آبدهی منابع آبی محدوده برداشت می باشد. از همین رو برداشت بی رویه و غیر مجاز شن و ماسه از بستر مسیل ها و رودخانه ها پیگرد قانونی دارد .

مهندس بدرزاده در ادامه ۴ مورد توقف عملیات برداشت غیر مجاز و ۲ مورد توقیف ماشین آلات را از جمله عملکرد اداره در حوزه مهندسی رودخانه در سال جاری اعلام نمود .

# هرهفته_الف_ب_ایران

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات