متولیان حوزه هنر و فرهنگ باید پاسخگوی عملکردشان باشند/ سریال جلال در معرفی تبریز سنگ تمام گذاشت

متولیان حوزه هنر و فرهنگ باید پاسخگوی عملکردشان باشند/ سریال جلال در معرفی تبریز سنگ تمام گذاشت

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر امروز در یکصد و شصت و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه شهرداری در کنار وظایف اصلی خود، به دیگر مشکلات نیز رسیدگی می کند، اظهار کرد: موضوعاتی همچون فرهنگ و هنر متولی و وزارتخانه مشخصی دارد و شورای شهر باید از مدیران متولی این حوزه ها بپرسد که در سال های اخیر چه اقداماتی برای اهالی هنر و فرهنگ انجام داده اند.

او ادامه داد: شهرداری مشکلات خاص خود را دارد و باید خدمات زیادی به شهروندان ارائه دهد. در کنار این خدمات، شهرداری به مشکلات دیگر حوزه ها نیز می پردازد و مواردی از جمله پروژه مقبره الشعرا را با هزینه ۱۰ میلیاردی به عهده می گیرد تا آبروی شهر را حفظ کند.

شهردار تبریز در عین حال به حمایت خود از فعالان حوزه هنر و فرهنگ اشاره کرد و گفت: با این وجود شهرداری تبریز در خدمت عزیزان حوزه فرهنگ و هنر است و ما هرجا که بتوانیم، از هنرمندان و اهالی فرهنگ حمایت می کنیم.

او با بیان اینکه آثار هنری می تواند در معرفی شهر تبریز نقشی موثر ایفا کند، عنوان کرد: هنرمندان زیادی برای معرفی تبریز زحمت کشیده اند و اخیرا سریال جلال که از شبکه یک سیما پخش شد، در معرفی شهر تبریز سنگ تمام گذاشت.

ایرج شهین باهر گفت: ما در هر منطقه یک سالن آمفی تئاتر داریم که این محل ها می تواند برای تمرین به صورت رایگان در اختیار هنرمندان حوزه تئاتر و عاشیق ها قرار گیرد.

او افزود: در برنامه ریزی سال ۹۹ پیگیر هستیم تا محل پارک ارتش و سالن هایی که در محل پادگان سابق قرار دارد، به عنوان فضاهای تاریخی حفظ شود و برای تمرین و اجرای اهالی تئاتر اختصاص یابد. همچنین سال آینده لایحه تئاتر شهر را نیز به شورای شهر می آوریم تا پس از تصویب، اقدامات تعمیراتی انجام شود و در اختیار اهالی هنر قرار گیرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات