نشست خبری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

نشست خبری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در نشست خبری به مناسبت روز مهندس در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه حضور یافت و ضمن بیان ارزش و جایگاه مهندسین و سازمان نظام مهندسی، به سوالات آنان پاسخ گفت.
به گزارش روابط عمومی سازمان، مهدی سالاری در جمع خبرنگاران ضمن تشکر از همراهی و حمایت رسانه ها با اخبار و موضوعات مربوط به صنعت ساختمان و به خصوص سازمان نظام مهندسی ساختمان، روز مهندس را فرصتی برای توجه به نقش مهندسین در عمران و آبادانی کشور و بهانه ای برای بازنگری در فعالیت ها و عملکرد یکساله سازمان دانست.
سالاری با بیان اینکه مردم اخبار و حوادث را از زاویه نگاه خبرنگاران دنبال می کنند تصریح کرد: نوع نگاه مطبوعات به فعالیت های سازمان بسیار حائز اهمیت است و لازم است اصحاب رسانه شناختی کامل و صحیح از سازمان و فعالیت های آن داشته تا بتوان زحمات مهندسین را آن طور که شایسته است بازتاب نمود
وی ادامه داد: در همین راستا تمایل به سرمایه گذاری و ارائه آموزش های لازم برای ایجاد تیمی حرفه ای و تخصصی از خبرنگاران در صنعت ساختمان داریم.
سالاری ضمن بزرگداشت مقام مهندس، نقش مهندسین را در جامعه چه در حوزه های تخصصی و چه در حوزه های مدیریتی، اجتماعی و سیاسی بسیار پررنگ خواند.
رئیس سازمان با اشاره به وجود ظرفیت و توانمندی های فوق العاده در صنعت ساختمان و همچنین ساماندهی و مدیریت این ظرفیت ها در سایه سازمانی قانونمند و مردم نهاد همچون سازمان نظام مهندسی شرایط را برای حرفه ای تر عمل کردن این سازمان مطلوب خواند و افزود: به دنبال آن هستیم تا با جلب اعتماد مردم برای مطالبه خدمات مهندسی، کنار زدن افراد غیر متخصص در صنعت ساختمان، رفع فرایندهای معیوبی که ساخت و سازها را از حوزه نظارت نظام مهندسی دور نگه داشته و همکاری با شهرداری ها سازمان را به جایگاه شایسته خود به عنوان سازمانی موثر، خدمات رسان و حرفه ای برسانیم.
سالاری در بیانی انتقادی با بیان اینکه بنا به گزارش مرکز پژوهش، صنعت ساختمان سومین صنعتی است که کمترین وابستگی را به تحریم ها داشته و قادر است در شرایط بحرانی تحریم ها، کمک قابل توجهی به اشتغال و درآمدزایی داشته باشد ولی متاسفانه اهمیتی که در ستاد اقتصاد مقاومتی به سایر صنایع داده می شود متوجه صنعت ساختمان نبوده و تسهیلات بسیار ناچیزی به رشد و گسترش این صنعت اختصاص یافته است.
وی تلاش مضاعف سازمان و همکاری با سایر دستگاه های مربوطه نظیر استانداری، شهرداری ها و اداره راه و شهرسازی برای بهره گیری از ظرفیت های موجود، افزایش سهم بازار نظام مهندسی از صنعت ساختمان و حرفه ای تر شدن این صنعت را از برنامه های آتی این سازمان خواند.
سالاری با تاکید بر این که روش های موجود به شدت سنتی است و سرمایه گذاری در این سیستم ها هدررفت منابع را به دنبال دارد گفت: لازم است در صنعت ساختمان وارد حوزه های نوآوری و تکنولوژی های جدید شده و به سمت طراحی ساختمان های هوشمند و ساختمان های سبز حرکت کنیم.
وی اداده داد: به همین منظور سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با ایجاد شبکه نوآوری در صنعت ساختمان پا در این مسیر گذاشته و در آینده ای نزدیک و با حضور مهندس خرم؛ رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، یزد به عنوان پایلوت شبکه نوآوری صنعت ساختمان وارد عمل خواهد شد.
گفتنی است در ادامه نشست مذکور خبرنگاران سوالات خود را در خصوص نحوه عملکرد سازمان در حوزه های مختلف صنعت ساختمان، اقدامات و تدابیر سازمان جهت شناخته شدن و مطالبه خدمات مهندسی از سوی مردم و نقش و مشارکت دیگر نهادهای مربوطه با سازمان نظام مهندسی، مطرح نموده و رئیس سازمان پاسخگوی آنان بود.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد یک انجمن در شهر یزد می باشد

   نظرات