رفع تهدید سیلاب در همه نقاط استان لرستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه لرستان از رفع تهدید سیلاب در همه نقاط استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای لرستان، رضا میرزایی در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد: سامانه بارشی که از غروب روز دوشنبه وارد استان شده بود به طور میانگین پس از ۱۴۰ میلیمتر بارش به تدریج از جو استان در حال خارج شدن است و در اکثر نقاط استان بارندگی ها قطع شده است.

میرزایی در خصوص وضعیت دبی سیلابی رودخانه کشکان گفت: بر اساس آمار ایستگاه های هیدرومتری دبی سیلابی همه رودخانه های استان کاهش یافته و بارندگی ها در بخش های علیای حوضه رودخانه کشکان نیز قطع شده است.

وی بیان کرد: پیک سیلاب رودخانه کشکان مربوط به صبح روز چهارشنبه و معادل ۳۰۵۰ متر مکعب در ثانیه بود که در حال حاضر دبی آن به شدت کاهش یافته و الان که ساعات پایانی روز چهارشنبه است به ۱۲۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسیده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت دبی سیلابی سایر رودخانه های استان گفت: دبی سیلابی خرم رود به ۵۰ متر مکعب در ثانیه، تیره دورود به ۲۵۰ متر مکعب در ثانیه و بادآور نورآباد به ۱۰۰ متر مکعب در ثانیه رسیده است.

میرزایی اظهار داشت: تهدید سیلاب در همه نقاط استان رفع شده و وضعیت کاملا عادی است.

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان افزود: سیلاب هفته جاری لرستان با مدیریت درست استاندار، همکاری مردم و هماهنگی و همدلی بین دستگاه‌های اجرایی به خوبی و با کمترین هزینه مدیریت شد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای لرستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای لرستان

    شركت آب منطقه‌ای لرستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات