برگزاری کارگاه تولید آثار تجسمی در کرمان

در دیدار شهردار کرمان و مدیرعامل بنیاد فرهنگی امام رضا (ع) مطرح شد:

برگزاری کارگاه تولید آثار تجسمی در کرمان

شهردار کرمان پیشنهاد برگزاری کارگاه تولید آثار تجسمی در حوزه‌ی گرافیک شهری را پذیرفت.

به گزارش پایگاه خبری کرمان‌آنلاین، این پیشنهاد در جلسه‌ی امروز که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در دفتر شهردار کرمان برگزار شد، ازسوی مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا علیه‌السلام مطرح شد.

محمود رضا برازش گفت:طرح اجرای این کارگاه با موضوعات اجتماعی و اخلاقی با درون‌مایه‌ی مذهبی در هشت عنوان برای نقاط مختلف کشور پیش‌بینی شده که در دو سطح ملی و منطقه‌ای برگزار می‌شود که ضمن ایجاد بانک اطلاعاتی جامع برای مناسبت‌های مذهبی، آثار توليدشده در فضاهای هنری و شهری نیز قابل استفاده خواهد بود.

در این جلسه، فرشید فلاح، معاون بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا علیه‌السلام، در خصوص این کارگاه توضیحاتی ارائه کرد و گفت: پیش‌نویس فراخوان کارگاه در سطح ملی تهیه شده که در قالب سمپوزیوم در سه مناسبت مختلف با حضور هنرمندان شاخص قابل اجراست.

وی افزود: آثار برتر متناسب با رأی هیأت داوران قیمت‌گذاری و خریداری  می‌شود؛ ضمن این‌که به نفرات اول تا سوم هدیه‌ی مناسب تعلق خواهد گرفت.

فلاح ادامه داد: هزینه‌ی این کارگاه 80 میلیون برآورد شده که 50 درصد آن توسط بنیاد فرهنگی هنری امام رضا علیه‌السلام تأمین خواهد شد و 50 درصد دیگر را استان برگزارکننده باید تأمین کند.

شهردار کرمان نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری این کارگاه، رویدادمحوری را یکی از فعالیت‌های شهرداری دانست و گفت: هر حرکت در زمینه‌ی هنری می‌تواند شور اجتماعی ایجاد کند؛ بنابراین، از برگزاری این رویداد استقبال می‌کنیم.

سیدمهران عالم‌زاده اظهار امیدواری کرد: با پشتیبانی بنیاد بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام و ظرفیت‌های معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری، شاهد رویداد فرهنگی مؤثری در شهر کرمان باشيم.

محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این نشست گفت: شهردار کرمان نگاه فرهنگی و تعامل بسیار خوبی با نهادهای فرهنگی و هنری دارند.

شیرین اخضمی

  • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید AARRAA.jpg

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات