کمبود نقدینگی از مشکلات انبوه‌سازان

کمبود نقدینگی از مشکلات انبوه‌سازان

http://www.bananews.ir/یک انبوه‌ساز مسکن در استان مرکزی گفت: براساس آمارهای ساخت مسکن مهر و توجه دولت به این بخش، این امکان وجود دارد که مشکل مسکن در سال ۹۲ برطرف شود اما مشکلاتی در کنار انبوه سازی وجود دارد که با این هدف آرمانی در یک راستا نیستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حبیب معصومی در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار داشت: در حال حاضر انبوه سازان یک مشکل بزرگ دارند که آن هم کمبود نقدینگی است. همچنین ارایه نشدن تسهیلات مناسب به انبوه سازان و ثابت نبودن قیمت مصالح ساختمانی، انبوه سازان را برای تصمیم گیری در آغاز پروژه‌ها با مشکل مواجه کرده است.

این انبوه‌ساز توضیح داد‌: باید به این مساله دقت کنیم که ثابت نبودن قیمت مصالح ساختمانی تاثیر بسیاری در قیمت تمام شده مسکن دارد به طوری که با کاهش قیمت مصالح، قیمت تمام شده مسکن، کاهش و با افزایش آن قیمت تمام شده مسکن افزایش می‌یابد‌. از سویی مردم دچار سردرگمی هستند که آیا مسکن خریداری کنند یا خیر.

معصومی تصریح کرد: با توجه به این مسایل باید دید آیا در صورت برطرف نشدن این مشکلات، آمارهای پیش‌بینی شده به واقعیت تبدیل می‌شود یا خیر.

وی یادآور شد: هم اکنون دولت در زمینه ساخت مسکن مهر به عنوان یک رقیب بزرگ برای انبوه سازان خرد و بزرگ محسوب می‌شود؛ اگر ساخت و ساز به خود مردم و انبوه سازان واگذار می‌شد در بخش مسکن مهر موفق‌تر می‌شدیم.

معصومی ادامه داد: مکان‌های ساخت مسکن مهر در نقاطی است که دور از شهر هستند و تعدادی از متقاضیان مسکن مهر با دیدن این شرایط دلسرد می‌شوند، بنابراین پس از مدتی همه تقاضا‌ها به بازار سرازیر می‌شود که این منجر به افزایش تقاضا و کاهش عرضه و افزایش قیمت مسکن می‌شود.

 

 

    نظرات