المان‌های هوشمند نوروزی در مشهد اجرا می‌شود

المان‌های هوشمند نوروزی در مشهد اجرا می‌شود

المان‌های هوشمند نوروزی در مشهد اجرا می‌شود

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از اجرای المان‌های هوشمند نوروزی در سطح شهر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: با هدف تعامل بیشتر با شهروندان و ارتقای مولفه‌های شهر هوشمند در مشهد، المان‌های هوشمند نوروزی در آستانه سال نو به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی افزود: در حال حاضر نیز یک المان هوشمند با عنوان «پایگاه تندرستی» در ایستگاه مترو فلسطین فعالیت دارد که در آن، یک دستگاه هوشمند در ازای انجام چند حرکت ورزشی، بلیت رایگان قطار شهری به شهروندان اهدا می‌کند.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به راه‌اندازی سه المان هوشمند نوروزی در آستانه سال ۱۳۹۹ گفت: «پایگاه دانش» نام یکی از این المان‌هاست که با طرح سوالاتی در زمینه مسائل شهری و خدمات شهرداری، در ازای پاسخ شهروندان، ‌یک Q-R code به آنها ارائه می‌دهد که از آن طریق می‌توانند از یک سفر رایگان با قطار شهری بهره‌مند شوند.
رجائیان افزود: دو المان هوشمند دیگر نیز با عنوان «لبخند ماندگار» و «پنجره فناوری» که از فناوری واقعیت افزوده استفاده می‌کنند، همزمان با رونمایی از المان‌های نوروزی دیگر، از اواخر اسفندماه سال جاری در معرض بازدید و استفاده شهروندان مشهد قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: تشویق شهروندان به تحرک و پویایی بیشتر، ترغیب به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و گسترش نشاط اجتماعی از جمله اهداف به‌کارگیری این المان‌های هوشمند است که در کنار آشناسازی شهروندان با مزایای شهر هوشمند و خدمات شهری موجود، می‌تواند در ارتقای کیفیت زندگی جامعه موثر باشد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات