عمل‌های جراحی غیرضروری در بیمارستان‌های مشهد  ...

عمل‌های جراحی غیرضروری در بیمارستان‌های مشهد ...

عمل‌های جراحی غیرضروری در بیمارستان‌های مشهد متوقف شده است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، شاپور بدیعی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نشست مشترک رئیس دانشگاه علوم پزشکی با رئیس و اعضای شورای شهر مشهد اظهارکرد: از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در کشور، تمامی درمانگاه‌های سطح شهر آماده‌باش هستند.

وی با بیان اینکه به منظور کاهش مراجعات به بیمارستان‌ها تمامی عمل‌های جراحی غیرضروری در بیمارستان‌های مشهد متوقف شده‌اند، گفت: علاوه بر ویروس کرونا، این روزها، زمان پیک آنفولانزا نیز هست و لذا باید مراقب باشیم.

بدیعی خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های ما آمادگی شرایط بحران را دارند و مشکلی در این خصوص نداریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه وجود حتی یک مورد ابتلا به بیماری هم نشان از وضعیت قرمز دارد، گفت: شهروندان عزیز ضمن حفظ اعتماد به نفس باید از مراجعات بی‌دلیل به بیمارستان‌ها خودداری نمایند.

بدیعی با بیان اینکه استفاده از ماسک به هیج وجه ضرورت ندارد، گفت: ماسک فقط برای افرادی توصیه می‌شود که مبتلا هستند و یا در ارتباط با افراد مبتلا هستند؛ پیش از حضور در مکان‌های شلوغ نیز باید از ماسک استفاده کرد.

وی تاکید کرد: ماسک بیشتر از 2 ساعت نباید استفاده شود و در غیراینصورت بهترین محیط برای جذب میکروب خواهد بود.

بدیعی در پایان مصوبه اخیر شورای شهر مشهد درخصوص تخصیص 10 میلیاردتومان اعتبار برای مقابله با ویروس کرونا را نشان از درایت شورای پنجم دانست و گفت: این اعتبار باید به بهترین شکل ممکن و در جای مناسب هزینه شود.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات