شهردار یزد: اختصاص ۴۰...

شهردار شهر میراث جهانی یزد از اختصاص ۴۰ میلیارد ریال برای خرید یک دستگاه تشخیص ویروس کرونا (PCR) و تجهیز اولین مرکز مقابله با بحران های زیستی با همکاری شورای اسلامی شهر به منظور تجهیز بیمارستان شهید صدوقی (ره) و ستاد مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شهرداری یزد برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – جمال الدین عزیزی در دویست و بیست و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار کرد: یک عدد دستگاه نمونه‌گیری آزمایشگاهی (تشخیص بیماری های عفونی ( PCR ) و سایر تجهیزات و لوازم مورد نیاز جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با احداث اولین مرکز مقابله با بحران های زیستی به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری یزد خریداری و به دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) استان تحویل خواهد شد.

شهردار یزد همچنین از راه اندازی اولین مرکز مقابله با بحران های زیستی با همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی یزد در زمینی به مساحت هزار متر مربع و در مجاورت بیمارستان شهید صدوقی خبر داد و گفت: در اين مركز بخش هاي ترياژ، اورژانس، استراحت كادر پرستاري، مركز آموزشي و اطلاع رساني و انبار پيش بيني شده است.

وی گفت: لایحه شهرداری در خصوص خرید یک دستگاه نمونه گیری آزمایشگاهی، دو کیت تشخیص، خرید سه باب سازه اسکان برای ساخت سوله بحران زیستی و خرید سایر تجهیزات و لوازم مورد نیاز جلوگیری از شیوع ویروس کرونا جمعاً به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال در دویست و بیست و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد به تصویب رسید.

عزیزی با اشاره به اینکه با استقرار این دستگاه در یزد امکان انجام روزانه ۹۰ تست کرونا فراهم می‌شود، افزود: این دستگاه قابلیت‌های زیادی دارد و پس از عبور از این بحران نیز کاربردهای مؤثری در حوزه بهداشت درمان استان یزد خواهد داشت.

شهردار شهر میراث جهانی با بیان اینکه بحران‌های زیستی به دلیل تأثیرات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی ایجاد می‌کنند نیازمند توجه بیشتری هستند، گفت: این دستگاه را از سوی شورای شهر یزد و شهرداری به شهروندان یزدی هدیه می‌کنیم و به مردم اعلام می‌کنیم که مجموعه شورای شهر و شهرداری به مباحث بهداشت و درمان شهر و شهروندان توجه ویژه ای دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی، سرویس های بهداشتی سطح شهر، وسایل بازی پارک‌ها و سایر فضاهای عمومی سطح شهر ضدعفونی می‌شود، تاکید کرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری یزد، همسو با متولی بهداشت شهر عمل خواهند کرد و خود را حامی حوزه بهداشت و درمان شهر جهانی یزد می‌داند.

عزیزی با اشاره به طرح کنترل مبادی ورودی شهر یزد، گفت: هم اکنون این اقدام در ترمینال اصلی شهر در حال انجام است.

شهردار شهر جهانی یزد همچنین تصریح کرد: به دلیل اینکه یزد وضعیت خوبی از نظر شیوع این بیماری دارد، ممکن است از شهرهای دیگر به یزد بیایند که نیاز به کنترل شدید ورودی‌ها داریم.

وی بر لزوم مشارکت و آموزش شهروندان برای مقابله و کنترل شیوع ویروس کرونا در شهر میراث جهانی یزد تاکید کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات