حضور فعال سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی در منطقه زلزله‌زده قطور

حضور فعال سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی در منطقه زلزله‌زده قطور


حضور فعال سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی در منطقه زلزله‌زده قطور

در پی وقوع زلزله شدید در منطقه قطور استان آذربایجان غربی، هیئتی مرکب از رئیس و تنی چند از اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، از مناطق آسیب دیده بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان، این هیئت پس از بررسی خسارتهای وارده به مناطق زلزله زده، نیازهای فوری و میان مدت ساکنان منطقه را در جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران استان آذربایجان غربی گزارش کرد.
در این جلسه که به ریاست معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، مهندس دیلمقانی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی با اشاره به خسارت های شدیدی که بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد به حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی وارد شده ، اظهارداشت: لازم است سریعا برای بازسازی و مرمت ابنیه اقدام شود.
مهندس هاشم زاده دبیر اجرایی شورای مرکزی نیز که این هیئت را همراهی کرده است، نیاز فوری آسیب دیدگان را به تغذیه و امکانات اسکان موقت در این فصل سرد سال خاطرنشان کرد و افزود: مهندسان و متخصصان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان به زودی گزارش جامعی از عواقب زلزله و خرابی های ناشی از آن تهیه و ارائه خواهند کرد.
وی با اعلام آمادگی  شورای مرکزی سازمان بر مبنای توصیه مهندس خرم  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان  برای هر گونه  کمک رسانی به منطقه آسیب دیده ، تصمیم سازمان استان را برای انجام خدمات مهندسی رایگان و همکاری با بنیاد مسکن در زمینه های طراحی و نظارت به اطلاع معاون عمرانی استاندار رساند. همچنین،  متخصصان عضو سازمان نظام مهندسی  ساختمان آذربایجان غربی در سفر به منطقه زلزله زده گزارش جامعی از آثار و خرابیهای زلزله و پیش بینی های لازم برای کاهش خسارت در حوادث احتمالی آینده را تهیه و تدوین خواهند کرد.

در جلسه ستاد مدیریت بحران،  دکتر رحمانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی ضمن تشریح وضعیت لرزش ها و پس لرزه های فعلی و اقدامات انجام یافته جهت ارائه خدمات بهتر به زلزله زدگان در 27 روستای آسیب دیده از زلزله و اینکه زلزله دوم باعث شد تا میزان خرابی ها و خسارت های وارده افزایش یابد، اظهار داشت: تقریبا اکثر ساکنان خسارت دیده در چادرها اسکان یافته اند و مشکلی از بابت تامین چادر وجود ندارد و در روز های آتی بحث دفن احشام به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری  در برنامه کاری ستاد قرار دارد.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات